Archive - Date
Archive - Activity
- Bike trip (2)
-
Climbing (5)
- Alpine climbing (1)
-
Drive (1)
- Car drive (1)
-
Other trip (18)
- Expedition (1)
- Kayaking (12)
-
Other winter trip (125)
- Skating (5)
- Snowshoe trip (120)
-
Ski trip (472)
- Backcountry skiing (114)
- Cross-country skiing (6)
- Randonnée/Telemark (348)
-
Trip by foot (2110)
- Alpine trip (8)
- Hike (1218)
- Hillwalk (248)
- Jogging (472)
- Walk (10)
-
Workout (10)
- Treadmill (4)
Archive - Geography
Collected lists
- Sogn og Fjordane ≥ 250m pf.
- Sogn og Fjordane ≥ 100m pf.
- Sogndal ≥ 100m pf.
- Hurrungane > 2000 moh pf 30.
- Vanylven ≥ 100m pf.
- Herøy ≥ 100m pf.
- Ålesund ≥ 100m pf.
- Opptur i Sogn og Fjordane peaks
- Opptur Indre Sunnfjord
- Stord ≥ 100m pf.
- Alver ≥ 100m pf.
- Masfjorden ≥ 100m pf.
- Vestland kommunetopper
- Osterøy ≥ 100m pf.
- Averøy ≥ 100m pf.
- Møre og Romsdal ≥ 500m pf.
- Volda ≥ 100m pf.
- Jotunheimen ≥ 100m pf.
- Sør-Norge ≥ 500m pf
- Lindås ≥ 100m pf.
Eikåsnipa-Eit skånsomt fint friluftsliv 2025 & eit paradoks!
- Date:
- 18.01.2025
- Characteristic:
- Hike
- Distance:
- 5.2km
Tur før langvakt! Og særdeles viktig for meg å komme meg opp på Eikåsnipa og tenne eit fint bål! Det å markere friluftslivets år 2025 er ein ganske så stor og unik ting! Det er ingen selfølge i det store verdensbildet idag! Det er nydelig at Stortinget & nasjonen Norge satser offisielt i heile landet & inn til alle landets kommuner med ei stortings melding om at året 2025 er eit Friluftslivets år med oppfordringer til alle kommuner & ordførerer med ei oppmodning til å tilrettelegge spesielt for eit skånsomt friluftsliv for all befolkning. Som igjen kan gi dyrenes mangfald i vår fauna ein liten mulighet til å overleve!
Eg håper inderlig at vår ordfører Jenny Følling i Sunnfjord Kommune kunne lytte berre bittelitt til desse oppmodningar. Det er eit signal for framtida! >>>
Støylsnova i Jølster & den fine stilla! Eg må ha den!
- Date:
- 05.01.2025
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
- Distance:
- 7.2km
Mykje folk på Olahans fjellet idag! Kjekt å sjå så mange glade folk på tur! Men, også godt at fjell heimen er større! Så er det også rom for den som ynskjer meir stille!
https://www.youtube.com/watch?v=qpFbM5LPJyE
Solheimfjell & markering for Snøheia!
- Date:
- 04.01.2025
- Distance:
- 3.7km
Etter fin aketur med Lale gjekk ferda vidare til markering i Førde mot vindturbiner på Snøheia. I skrivande stund vart det eit nei fleirtall i Sunnfjord kommune mot vindturbiner på Snøheia. Høyanger står fortsatt for vindturbiner med eit knapt fleirtall.
Djupviknipa & tur på ski
- Date:
- 03.01.2025
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
Mykje fint på programmet i dag! Treiv skia med for å rekke til ein rask og liten tur til Djupviknipa i pudderføret. Litt usikker på om det var nok snø. Det var nesten nok! Turen gjorde likevel nytte! :)
Solheimfjell- Nye milepæler for liten & stor! Godt Nyttår!
- Date:
- 01.01.2025
- Distance:
- 2.8km
Strålande Godt Nytt år! Dette er også den fine julefølelsen!
https://www.youtube.com/watch?v=73-mmd7RyS0
Første nyttårsdag laga seg med sol! Etter tre langvaktshelger med påfølgande arbeid til og med nyttårsafta! (Det er veldig mykje jobb for tida! Men, eg setter veldig pris på jobben min i psykisk helsevern!) Så, då topper det seg ekstra med avbrekket med vidare ein fin kveld i forkant med Miriam.:) Vi såg filmen med Andrzej Bargiel - K2: The Impossible Descent. Fantastisk & berre nyter sånne øyeblikk! Totalt fascinert! For ein natur, spenning & for nokre fantastiske personligheter inn i natur & fjell livet!
https://www.redbull.com/no-no/films/k2-the-impossible-descent
Første nyttårsdag starta med beste aketuren ilag med Lale & det var også første ski øyeblikket! Ifrå Lale sin fascinasjon til ski! Utan å ha prøvd ski! Var dette eit øyeblikk som er ein milepæl >>>