Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Archiv - Nach Geografie

Gesammelte Listen

Orkja

Datum:
18.02.2021
Tourcharakter:
Schneeschuhtour
Entfernung:
6,3km
Karte    

Orkja/Jølster - Ny GPS

Datum:
17.02.2021
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
6,2km

Fin tur ilag med gode kjenningar!

Karte    

Rekord må være med skispor på Eikåsnipa!!

Datum:
10.02.2021
Tourcharakter:
Schneeschuhtour
Entfernung:
5,2km

Kombinert trugetur og løpstur! Fordi gnagsåra etter stive telemarksko treng å gro til helga! Har aldri sett så mange spor på Eikåsnipa nokon gang! Eikåsnipa såg ut som den lokale slalombakken i Bjørkelia. Men, kjekt å sjå fordi det viser folkehelse i kvar eit skritt opp og kanskje ned også!! :)

Karte    

Kletten/Førde

Datum:
09.02.2021
Tourcharakter:
Jogging
Entfernung:
2,4km

Karte    

Hærleg nedrenn & flott skue ifrå Litlebottsegga -Jølster/Nau

Datum:
06.02.2021
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Tourlänge:
4:11h
Entfernung:
12,9km

Planen idag var Skåhammarsegga. Men, mykje folk oppover i det området gjorde til at vi valgte Litlebottsegga. Ganske så stille natur og fjellet for seg sjølv denne dagen. Sola varma himmelsk :) For ein hærleg fin dag i ca 15 blå med sol som varmar.

Karte    

Sanddalsfjellet/Steinegga også kalla Nonsnipa på d moderne..

Datum:
05.02.2021
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Tourlänge:
3:00h
Entfernung:
9,5km

Nonsnipa eller Nonsen er eit kallenavnet på det moderne folkemunnet, det er å høyre mest på denne fjelltoppen! Det nærmaste eg kjem på kartet med noko som liknar Nonsnipa er; Nonsnipestøylen. Så med respekt for kartverket velger eg fortsatt å kalle det Sanddalsfjellet 1193 med tilleggsnavnet Steinegga som står på kartet. Eit navn som eg godt kan forstå! :) Litt mangel på snø har me fortsatt i Jølster. Der er nok mange riper i skia denne sesongen fram til no. Sjølv om der er nydelige vinterlige forhold rundt omkring. Litt vind på toppen gjorde dei 16 minus til ein bitande kald opplevelse. Himmelsk å ha fyr i ovnen og eit badekar like ved etter turen :) Ekstra kjekt at Ingvald og Svein tok seg tid etter sin kveldstur i bakgården her til kaffe på tunet. Fin tur ilag med Inge

Karte    

Blåfjellet & Isdronninga til Astrup i Jølster med fullmåne!

Datum:
28.01.2021
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Tourlänge:
2:46h
Entfernung:
8,6km

https://tv.nrk.no/program/KOID75003617 Må legge ved filmen om ein av dei største målerne Nikolai Astrup ifrå den naturvakre bygda Jølster. Med breen, fjella, vatnet og menneska. Det er staselig å bu som den nesten nærmaste nabo til Astruptunet. Utruleg fint å kunne skue i lyset alle naturstemningane og årstidene. For så å kjenne det igjen i bilda til N. Astrup. https://snl.no/Nikolai_Astrup_-_maler

Måneskintur til Blåfjellet i Jølster/ Svidalen

Datum:
27.01.2021
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Tourlänge:
2:07h
Entfernung:
5,6km

Ein lang dag med plikter! Ferdig på jobb og vidare ned til Førde på datakurs med innsida Sunnfjord Kommune. Ferdig litt over kl 19.00 vidare innom jobb Vassenden for å avslutte arbeidsdag. Då var det endelig himmelsk fint å kunne få spenne på seg skia i Svidalen. Berre lekkert å få nyte den klare vinterkvelden med ein nesten fullmåne og klar stjernehimmel.

Karte    

Eikåsnipa

Datum:
22.01.2021
Tourcharakter:
Schneeschuhtour
Entfernung:
5,2km

Tur på føremiddag! Hærleg å kjenne sola varme!

Karte    

Eikåsnipa

Datum:
18.01.2021
Tourcharakter:
Schneeschuhtour
Entfernung:
5,2km

Karte