Archive - Date

Archive - Activity

Archive - Geography

Collected lists

Eikåsnipa

Date:
02.10.2022
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
5.2km

Map    

Eikåsnipa

Date:
24.09.2022
Distance:
5.2km

Map    

Orkja i haustdrakt!

Date:
23.09.2022
Distance:
3.4km

Map    

Eikåsnipa og mange på tur!

Date:
20.09.2022
Characteristic:
Hike
Distance:
5.2km

Nydelig tur til toppen! Før kveldsvakt og mange kjente og trivelige å prate med i strålande haustver! :) Fekk plukka endå ei bøtte med blåbær oppe ved støylen :)

Map    

Nydelig skodde og haustleg!

Date:
16.09.2022
Characteristic:
Hike
Distance:
3.4km

Map    

Eikåsnipa - Løpstur for aksjonen stafett for livet!

Date:
10.09.2022
Characteristic:
Jogging
Distance:
5.2km

Map    

Eikåsnipa

Date:
09.09.2022
Characteristic:
Hike
Distance:
5.2km

Rydda støylen etter eit besøk som hadde rota og gnagd veldig på alt av syntetiske fibrer! Knust diverse i det opne skapet med kopper og kar! Kanskje det var ein røyskatt!! Vask må bli i eit seinare høve! :)

Map    

I verdensklasse; Saga ved Ålfotbreen i excellent selskap!

Date:
06.09.2022
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
24.5km

Dette er mitt favoritt område uten tvil! Min første klatre topp Maritind 1295 var i dette området. Nokre få meter ifrå dette siste målet på denne turen til Saga! Eg hugsar tilbake då ifrå ein strålande tur ilag med Joar heime i Jølster. Hugsar turen som den skulle ha vore nyleg. Starta lovlig seint å køyre ifrå Jølster. Gjekk turen inn via Blåbrebu og starta å klatre i halv sju tida på kvelden. Mista kameraet på klatreturen oppover, der det slo i fjellveggen og for ned i bresprekken ved foten av fjellet. Høyrer lyden endå av kameraet som slo nedetter fjellveggen. Greidde å klyve nedi å plukke det opp igjen då vi var vel nede. Minnebrikka vart berga! Det var eit sorgens kapittel med kameraet for meg. Men, Joar greidde å snu mismotet mitt då. Bilder ifrå toppen har >>>

Map    

Kveldstur til Klauva ilag med to goe!

Date:
05.09.2022
Distance:
7.9km

Miriam og Jan Tore var ferdig på jobb på Toyota og ville på tur i Jølstrafjella. Takk for turen Miriam og Jan Tore

Map    

Orkja - Jølster

Date:
17.08.2022
Distance:
3.4km

Map