Arkiv - dato

Arkiv - aktivitet

Arkiv - Etter geografi

Lister jeg samler etter

Tua-Eid/volda

Dato:
08.10.2016
Turlengde:
2:58t
Distanse:
14,8km

Kart    

Hornindalsrokken

Dato:
17.09.2016
Distanse:
13,7km
Kart    

Nydeleg ettermiddag på Eidskyrkja 1482 Høgast i Volda

Dato:
02.06.2016
Turlengde:
4:29t
Distanse:
10,7km

Den finaste tida, det er lenge lyst og det vart ein fin ettermiddagstur etter jobb. Eg synast det er kjekt med turfelleskap, men enkelte dagar og mange ganger er det fint å være i total einsemd og ro ilag med naturen. I dag vart det ein sånn tur på Eidskyrkja og som har vore tenkt ei god stund, målet var eigentleg tenkt den 12.03.16 ilag med Ove! Det var tjukk skodde den dagen og eg slo ifrå meg toppen. Kjekt å kunne nyte utsikta ifrå fine hovudtoppar og det vart Sunndalsnipa istadenfor då. Etter turen i dag på Eidskyrkja, tenker eg nok at Sunndalsnipa er ein finare topp til tross for den vekslande skodda me hadde og kanskje heller eit elendig skiføre på den turen. Eller eg skal kanskje ikkje berre skulde føret, eg var nok litt stivbeint etter ein litt større operasjon og skulle >>>

Kart    

Sunndalsnipa i Volda

Dato:
12.03.2016
Turtype:
Randonnée/Telemark
Distanse:
11,6km

Hadde vore på eit foredrag i Stryn fredagskvelden i tilknytning til Stryn Rando 3000 og planen vidare var å utnytte morgendagens godvær som var meldt her i området med ein tur på Eidskyrkja 1482 i Volda. Hadde løpande kontakt med Lise og Ove som er godt kjent på desse toppane og om eventuelle rutevalg. Etter foredrag vart det tilbod om ei litt hærlegare overnatting på gjestgiveriet Lotsberg. Dette var jo selfølgelig meir fristande enn ei soveposenatt i bilen med ei temmeleg tett forkjøling!! Sidan Ove har sofa kondis for tida og eg ikkje er restituert etter operasjon og innehaver av ei heller "plagsom" forkjøling. Så vart vi einige med Lise`s velsignelse om at vi var det perfekte turpar denne dagen :) Laaang frukost og kaffe ilag med Vinjar og Lise vart det, sidan Ove >>>

Hornindalsrokken og Lidafjellet

Dato:
06.09.2015
Turtype:
Fjelltur
Distanse:
14,9km
Kart    

Øyenibba

Dato:
15.06.2015
Turtype:
Fottur
Distanse:
7,7km
Kart    

Rotsethornet

Dato:
26.04.2015
Turtype:
Fottur
Turlengde:
2:30t
Distanse:
5,7km

Kart    

Lidaveten

Dato:
25.04.2015
Turtype:
Fottur
Turlengde:
1:19t
Distanse:
4,8km
Kart    

Skitur til Helgehornet

Dato:
17.01.2015
Turtype:
Fjellskitur

Parkerte ved Kleiva på ca 190 moh og gjekk frå siste krysset der grusveg starta (ca 900 m) mot Skytebane. Ein godt turmerka sti er merka og skilta frå skytebana og bygning mot Helgehornet.

Kart    

Helgehornet i volda

Dato:
31.10.2014
Turtype:
Fottur
Turlengde:
0:42t
Distanse:
4,4km

Helgetur med Romsdalstoppar og omegn i sikte... Raskt avgårde etter jobb, Helgehornet greidde eg akkurat før det vart heilt mørkt. Passeleg tur å ta undervegs og fint med ein beinstrekk ved lange bilturar..

Kart