Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Archiv - Nach Geografie

Gesammelte Listen

Nydeleg føre og trolsk fotostemning på Steinegga

Datum:
17.01.2016
Entfernung:
8,4km

Eigentleg så er det fint å kunne sove "litt" frampå når ein har fri og det er helg! Men det er like hardt kvar gong å gjennomgå den prosessen å forlate den varme dyna....dørstokkmila er ingen problem!! Iløpet av 20 min. hadde eg klart å ete eit lite knekkebrød, tasta morgenhelsingar på mobilen, drukket kaffe, pakka tursekken og skrapa bilen for is i kulda på 11 minus. Så våken var eg om ikkje anna! då eg traff Brit Siv og Ole Christian på Vassenden. Nydeleg forhold å køyre telemarksvinger ifrå Steinegga idag og på heimtur møtte vi fleire på veg oppover som også ville nyte søndagen og dei gode forholda! Heldig var vi som nesten hadde urørte fjellsider å kose oss med på veg heim. Fin tur ilag med Brit Siv Fimland og Ole Christian Solheim

Karte    

By jogging!!!

Datum:
16.01.2016
Tourcharakter:
Jogging
Tourlänge:
1:13h
Entfernung:
9,7km
Karte    

Eikåsnipa og Hafstadfjellet

Datum:
15.01.2016
Entfernung:
14,0km

Ferdig på jobb, så må ein sjekke snøforholda i høgda ettersom det har styra på med litt snø idag! Fottur opp med brodder, litt meir snø no så blir det perfekt skiføre :) Vind, snødrev og heller lite eller ingen sikt på toppen. På veg nedover mot Førde litt seinare på kveld hadde det rukket å klarne opp og litt av ein stjernehimmelen å sjå. Då er det ikkje mykje å lure på, det må jo berre nytast!!

Karte    

Eikåsnipa

Datum:
14.01.2016
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
5,2km

Fin tur ilag med Irene

Karte    

Hafstadfjellet

Datum:
12.01.2016
Tourcharakter:
Jogging
Entfernung:
8,8km

Alltid kjekt å få til ei treningsøkt ilag, fint å møte sin overmann....så skjerper ein seg litt :) Fin treningstur ilag med Sunset (Inge Værøy)

Larstunsstøylen og Holten

Datum:
11.01.2016
Tourcharakter:
Jogging
Entfernung:
5,1km
Karte    

Eikåsnipa fekk sin seigmann....

Datum:
10.01.2016
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
5,2km

Turfølge Geir Arne

Snønipa

Datum:
09.01.2016
Tourcharakter:
Randonnée/Telemark
Entfernung:
22,2km

Eg og Geir Arne har lenge snakka om å få til nokre fjelldagar i Jølster! Endeleg laga det seg ein muligheit for alle og jammen på tide etter snart 6 års bekjentskap å få til eit Jølster besøk :) Nydeleg ver var det meldt denne helga, litt snøfattig var det men det stoppar jo selfølgeleg ikkje toppgleda..;) Planen var å gå på Snønipa søndag ilag med Joar og Geir Arne. Men av ulike orsaker vart det ein rask bestemmelse om tur på lørdagen istadenfor. Etter ein 1/2 time pakking, ein rimeleg hektisk frukost og vi var turklar. Det var jo meldt ganske så kaldt denne dagen...men sidan innlandskrabben er vant med den temperaturen var det ikkje så mykje å lure på, verre var det for oss kystsamane!!! Joar som bur nærmast var komt inn litt før oss og starta turen oppover i roleg >>>

Eikåsnipa

Datum:
08.01.2016
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
5,2km
Karte    

Eikåsnipa

Datum:
07.01.2016
Tourcharakter:
Wanderung
Entfernung:
11,0km

Dagsentertur til Mostøylen 5,8 km- 313 hm

Karte