Archive - Date
Archive - Activity
- Bike trip (2)
-
Climbing (5)
- Alpine climbing (1)
-
Drive (1)
- Car drive (1)
-
Other trip (18)
- Expedition (1)
- Kayaking (12)
-
Other winter trip (125)
- Skating (5)
- Snowshoe trip (120)
-
Ski trip (472)
- Backcountry skiing (114)
- Cross-country skiing (6)
- Randonnée/Telemark (348)
-
Trip by foot (2110)
- Alpine trip (8)
- Hike (1218)
- Hillwalk (248)
- Jogging (472)
- Walk (10)
-
Workout (10)
- Treadmill (4)
Archive - Geography
Collected lists
- Sogn og Fjordane ≥ 100m pf.
- Sogndal ≥ 100m pf.
- Sogn og Fjordane ≥ 500m pf.
- Hurrungane > 2000 moh pf 30.
- Sogn og Fjordane ≥ 250m pf.
- Vanylven ≥ 100m pf.
- Herøy ≥ 100m pf.
- Ålesund ≥ 100m pf.
- Luster ≥ 100m pf.
- Opptur i Sogn og Fjordane peaks
- Opptur Indre Sunnfjord
- Stord ≥ 100m pf.
- Alver ≥ 100m pf.
- Masfjorden ≥ 100m pf.
- Vestland kommunetopper
- Osterøy ≥ 100m pf.
- Averøy ≥ 100m pf.
- Volda ≥ 100m pf.
- Møre og Romsdal ≥ 500m pf.
- Lindås ≥ 100m pf.
Fisketjernnuten Øystre Slidre
- Date:
- 24.09.2024
- Distance:
- 3.2km
Temmelig våt tur og i grenseland på timen med sommerdekk over Valdresflye mot Beitostølen.
Dyrtjørnhøe & Griningsdalshøe - Huldreheimen/Vågå
- Date:
- 23.09.2024
- Distance:
- 10.4km
Stølsnøse - Vang
- Date:
- 08.09.2024
- Distance:
- 3.1km
Fin løpstur til Stølsnøse på heimtur, med det meldte lavtrykket i hælane! Fin tur etter fine mil inne ved Tyin!
Mykje tyttebær oppover ved stien å sjå. Skodda kom og la seg delvis trolsk mot toppvarden! Skreiv meg inn i boka som gjenspeila nokre gjengangere også på denne toppen! :) Likte godt denne stien og toppen! :)
Storegut i fin solo! Luster/Vang/ Sørvest - Jotunheimen
- Date:
- 07.09.2024
- Distance:
- 26.6km
Turen til Storegut vart fin etter gårsdagens langtur. Dagen i dag vart fin som ein kombinert fot og løpstur! Tross gjørmete og våt sti/terreng i starten og opp mot siste topp punktet. Ekstra gjeldene i dei siste ca 60 hm. i det lille opptaket opp til Storegut 1968 moh. Men, det er ikkje så rart etter så store nedbørsmengder som har vore. Det siste lille opptaket kjentast lite trygg denne gangen. Grusen under blokkene var seig og metta av regnet som hadde vore i det laange regnveret i det siste! Kom meg opp med eit mente, og i tankane då vart med ein trygg retur ut ryggen i lett jogg. Det var ikkje så mykje tid å tape på det, for så å komme inn på stien nede i dalføret. Ura opp heilt inntil det siste lille opptaket, opplevast som heilt grei ur som i sporloggen. Ein må alltid >>>
Vestre Holåtinden & Grøntjønnhøi - Prove it All Night!
- Date:
- 29.07.2024
- Distance:
- 19.3km
Prove it All Night er ei låt som stemmer inn i min tur opplevelse til Vestre Holåtinden. Så var det staselig å treffe han andre som var i eit ærend på 2K fjell. Han hadde vore på Hestbreapiggen og skulle videre på Vestre Holåtinden som eg hadde vore på. Det vart ei veldig fin utveksling av tur rapporter til desse fjell områda og opplevelser i fjella.
https://peakbook.org/tour/138104/Endeleg+Store+Hestbreapiggen.html
Eit under at det ikkje vart punktering på ende parkeringa av vegen. Plukka opp nesten ein spikerkasse med rustne spiker og skruer. Greit å være obs her!
Mot Vestre Holåtinden 2039 moh ifrå Grøntjønnhøi 1856 moh
Strålande dag og fint å luffe avgårde i ensom majestet til Vestre Holåtinden 2039 og tok turen bortom Grøntjønnhøi 1856 moh. Vegen opp til start utgangspunktet er på lykke & fromme! Plukka nesten ein spikerkasse >>>
Gilafjellet - Vestre Slidre, Vang
- Date:
- 17.07.2024
- Distance:
- 7.7km
Ein beinstrekk oppom Gilafjellet på heimtur. Det hadde regna eindel! Stien var bekkefar enkelte stader. Kjekt med opplett under turen.
Tystigbreatind -Nuken & Kvitlenova - Stryn/Skjåk
- Date:
- 25.05.2024
- Characteristic:
- Backcountry skiing
- Distance:
- 19.3km
Kvitlenova 1898 har eg vore på før i godt selskap! :)
https://peakbook.org/tour/209660/Vakre+Breheimen.html