Archive - Date
Archive - Activity
- Bike trip (2)
-
Climbing (5)
- Alpine climbing (1)
-
Drive (1)
- Car drive (1)
-
Other trip (18)
- Expedition (1)
- Kayaking (12)
-
Other winter trip (125)
- Skating (5)
- Snowshoe trip (120)
-
Ski trip (472)
- Backcountry skiing (114)
- Cross-country skiing (6)
- Randonnée/Telemark (348)
-
Trip by foot (2110)
- Alpine trip (8)
- Hike (1218)
- Hillwalk (248)
- Jogging (472)
- Walk (10)
-
Workout (10)
- Treadmill (4)
Archive - Geography
Collected lists
- Sogn og Fjordane ≥ 100m pf.
- Sogn og Fjordane ≥ 250m pf.
- Sogndal ≥ 100m pf.
- Sogn og Fjordane ≥ 500m pf.
- Hurrungane > 2000 moh pf 30.
- Vanylven ≥ 100m pf.
- Herøy ≥ 100m pf.
- Ålesund ≥ 100m pf.
- Opptur i Sogn og Fjordane peaks
- Opptur Indre Sunnfjord
- Stord ≥ 100m pf.
- Alver ≥ 100m pf.
- Masfjorden ≥ 100m pf.
- Vestland kommunetopper
- Osterøy ≥ 100m pf.
- Averøy ≥ 100m pf.
- Volda ≥ 100m pf.
- Møre og Romsdal ≥ 500m pf.
- Lindås ≥ 100m pf.
- Sør-Norge ≥ 500m pf
Fanaråken opp 2015
- Date:
- 08.08.2015
- Characteristic:
- Jogging
- Distance:
- 16.8km
Start kl 11.00 frå Turtagrø, regn og yr på morgonen men ellers berre skodde. Flott nok ein gong med ny løyperekord av Johan Bugge på 56.46 og beste Dame, Jølstrajenta Eli Anne Dvergsdal på tid 1.09.31 Løyperekorden Damer har Anita Håkenstad Evertsen endå på tida 1.08.26 (2012)
Ein kjekk tur på Molden
- Date:
- 01.08.2015
- Characteristic:
- Jogging
- Distance:
- 14.0km
På vegen inn til Lom og eit par dagar med 2000-meters topp samling, så må eg berre stoppe og ta turen innom Molden. Dette er ein av mine favoritt toppar, ryggen opp frå Marifjøra er flott med furuskog og ikkje minst den fine utsikta over den grønne Lustrafjorden inn mot Skjolden. Undervegs møtte eg 5-7 terreng syklistar på veg nedover. Den eine av dei hadde vore så uheldig å miste kameraet sitt på veg nedover og trudde det måtte ligge nesten oppe ved toppen. Eg lova å kike etter det undervegs....då eg nesten trudde at håpet var ute for kameraet, så låg det der plutselig ved sida av stien! det vart ein glad eigar :) Sliten etter å ha pressa meg litt ekstra mot slutten av toppen....merkar eg at det kjem raskt opp bak meg ein kar med særdeles lette steg. Han virka ikkje litt >>>
Mefjellet opp
- Date:
- 19.07.2015
- Characteristic:
- Jogging
- Distance:
- 14.0km
Første løp i år... og alltid kjekt med nye fjell. Har vore litt usikker på løpsform, med mange og lange forkjølingar i vår og vinter. Men har funnet årsak på at det er allergi og sannsynleg astma, bagateller allikevel i den store sammenheng!! Kjekt var det i alle fall med eit nytt fjellløp med utsikt til mange nye flotte toppar å bestige :) Ikkje minst flott å sjå Johan Bugge knuse sin eigen løpsrekord på sleipt underlag på 42.57...litt av ein kapasitet! http://www.mefjelletopp.no/
Hatlesetnipa og treningstur
- Date:
- 07.07.2015
- Characteristic:
- Jogging
- Distance:
- 5.6km
Fint fjell terreng å springe i....det har regna godt dei siste dagane så det var ganske sleipt. Såg ut som eg hadde prøvd heilkroppsleg gjørmebad etter endt tur!! :) Godt ingen var vitne til det synet! Sjølv om det mest sannsynleg hadde vore eit svært så morosamt skue.... ;)