Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Tour (18)
- Expedition (1)
- Kayaking (12)
-
Andere Wintertour (125)
- Schlittschuhlaufen (5)
- Schneeschuhtour (120)
- Fahrradtour (2)
-
Fahrzeugtour (1)
- Autotour (1)
-
Fußtour (2110)
- Bergtour (248)
- Hochtour (8)
- Jogging (472)
- Spaziergang (10)
- Wanderung (1218)
-
Klettern (5)
- Alpinklettern (1)
-
Skitour (472)
- Langlauf (6)
- Randonnée/Telemark (348)
- Tourenskilauf (114)
-
Training (10)
- Laufband (4)
Archiv - Nach Geografie
Gesammelte Listen
- Sogn og Fjordane ≥ 100m pf.
- Sogn og Fjordane ≥ 250m pf.
- Sogndal ≥ 100m pf.
- Sogn og Fjordane ≥ 500m pf.
- Hurrungane > 2000 moh pf 30.
- Vanylven ≥ 100m pf.
- Herøy ≥ 100m pf.
- Ålesund ≥ 100m pf.
- Opptur i Sogn og Fjordane peaks
- Opptur Indre Sunnfjord
- Stord ≥ 100m pf.
- Alver ≥ 100m pf.
- Masfjorden ≥ 100m pf.
- Vestland kommunetopper
- Osterøy ≥ 100m pf.
- Averøy ≥ 100m pf.
- Møre og Romsdal ≥ 500m pf.
- Volda ≥ 100m pf.
- Lindås ≥ 100m pf.
- Sør-Norge ≥ 500m pf
Tron - Alvdal
- Datum:
- 13.02.2017
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Tourlänge:
- 4:11h
- Entfernung:
- 22,0km
Tron også kalt Trond og Trondfjell. Fjellet skal visst ha utsikt til sju prestegjeld og har norges nest høgaste bilveg til topp. Fin russletur til fot`s i godværet og trakkemaskina hadde vore til toppen! Eigentlig var det strålande skiføre, med 10 cm pudder. Noko som eg ikkje er villig å tenke meir på! Når vegen er køyrbar kan ein betale 100 kr i bom for å komme opp!
Arnestadfjellet/Gloppen
- Datum:
- 04.02.2017
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Tourlänge:
- 1:50h
- Entfernung:
- 7,1km
Prøvde å følge delvis merka sti oppover for sporet sin del...Dei informerar om umerka sti i si skilting. Men det var ikkje aktuelt på veg nedover!!
Sandane/Gloppen toppar
- Datum:
- 04.02.2017
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Tourlänge:
- 2:02h
- Entfernung:
- 10,1km
Etter ein fin tur på Arnestadfjellet, var det endå fint lys nok til å rekke Dyrenibba 742 m i nabobygda Rauset. Sidan ein er så glade i tur, km, høgdemeter i ein aldri så fin kombinasjon med å være ein "gniten" vestlending!! Så valgte eg å parkerte like ved bommen. Eg russla meg oppover skogsbilvegen og tenkte med meg sjølv at her er det bønder som driv bruka sine fint. Flotte beite, motorsaga høyrde eg overalt, flotte kyr gjekk ute på beita og såg ut til å storkose seg. Det var tilrettelagt med rasteplassar, benkar og folk var i god aktivitet overalt i området. Kjekt å oppleve :)
Sygnesandsdalen /Kjøsnesfjorden - Jølster
- Datum:
- 24.01.2017
- Tourcharakter:
- Wanderung
Fin dagsentertur hadde vi i dag til Sygnesandsdalen i Kjøsnesfjorden. Kjekt å utforske eigne nære naturperler og dei staute fjella våre her.