Archive - Date

Archive - Activity

Archive - Geography

Collected lists

Øksefjellet/Gulen

Date:
09.05.2020
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
0:55h
Distance:
2.8km
Map    

Topp med nytt og rett topp punkt - Bårdfjellet - Gulen

Date:
09.05.2020
Characteristic:
Hike
Duration:
3:16h
Distance:
7.3km

Map    

Gulen & 8 Mai - Ein legendarisk tur med god tid til foto! :)

Date:
08.05.2020
Characteristic:
Hike
Duration:
5:25h
Distance:
13.7km

Akkurat denne rundturen kan eg virkelig anbefale! Turmerka bratte og mura ferdselstiar opp og ned! Gulen prosjektet nærmer seg slutten & eg tenker i sum at det er ein kommune med mykje nedbør til alle årstider. Men, bildet på netthinna mi er likevel dei fantastiske steingarder, steinmura endevegger på mange hus, lyngheier, tuer, kleimete og fuktige trestammer, grøn mose, einer, kyst, låge topper! Med sin høgaste topp Svadfjellet 878 moh. https://www.kartverket.no/Kunnskap/Fakta-om-Norge/Hoyeste-fjelltopp-i-kommunen/hoyeste-fjelltopp-i-hver-kommune/ Brekke i Gulen har nedbørsrekorden i landet: "Ved den meteorologiske målestasjonen på Verkland i Brekke er det satt flere nedbørsrekorder. På Verkland ble det registrert Norgesrekord for nedbørsmengde på ett kalenderår med 5546 mm i 1990. I 2011 falt det 715 mm regn, noe som var Norges våteste for sommermånedene juni, juli og august >>>

Map     6 comments

Halvgjerda

Date:
07.05.2020
Characteristic:
Hike
Distance:
7.0km

Fin beinstrekk etter jobb! Sluddbyger på toppen!

Map    

Reise ifrå Turtagrø- Jølster & til Stillebåen - Flora

Date:
26.04.2020
Characteristic:
Hike
Duration:
2:07h
Distance:
4.6km

Etter strålande turer inne ved Sognefjellet og i Gaupne/Luster var det fint å avslutte med Stillebåen. Namnet passa dagen idag på alle fronter eg susa & vandra gjennom. Kjenner meg heldig som kan nyte turane mine og naturstilla her heime.

Map    

Viafjellet & Kletten/Førde

Date:
23.04.2020
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
1:36h
Distance:
8.1km

Ein rask tur oppom Kletten medan eg venta på turfølget mitt :) Litt spent på kor langt ned snøen låg imot joggesko terreng etterkvart! Takk for strålande tur :)

Map    

Mostøylen & våt fornøyelse!

Date:
14.04.2020
Characteristic:
Jogging
Distance:
3.8km

"Fjellet det skal me faen i me ta" Påskeavslutning-Are Kalvø

Date:
13.04.2020
Characteristic:
Jogging
Distance:
5.1km

Hærleg i dag med lang frukost ilag med Miriam. Snøstorm følelse det siste døgnet! Det vart med ein frisk ver løpstur på Hatlesetnipa. Hærleg påskeavslutning med Are Kalvø på NRK TV. Like bra som sist eg såg han "live" i Førde :) Direkte NRK TV 13.04 Kl 19.45 Hyttebok frå helvete https://tv.nrk.no/program/MUHU21005520/hyttebok-fraa-helvete

Map    

Sletterustvatnet - Årdal/Vang

Date:
10.04.2020
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
3:29h
Distance:
14.4km
Map    

Løpstur til Hatlesetnipa!

Date:
05.04.2020
Characteristic:
Jogging
Distance:
5.1km

Etter ein strålande dag ilag med Miriam heime i Jølster og på Eikås. Susa eg vidare ut mot kysten! Veret slo heilt om, betre enn det som var meldt! Det vart blå himmel, sol og sommerlige temperaturer! Då var det ikkje vanskelig å bestemme seg for å nyte dagen vidare! Fin løpstur til toppen! Trivelig treff i returen var å stoppe opp litt å preike med Arve Sandal https://reinluksus.wordpress.com/ Artig at dei også hadde observert ramsløken på den eine staden til denne toppen :)

Map