Archive - Date

Archive - Activity

Archive - Geography

Collected lists

Nyken

Date:
30.09.2024
Distance:
3.8km
Map    

Eikåsnipa

Date:
29.09.2024
Distance:
5.2km

Vinterland ifrå Øvsttunstøylen på Eikås

Map    

Skjerveholten

Date:
28.09.2024
Distance:
2.0km
Map    

Grånibba & Såtefjellet

Date:
27.09.2024
Distance:
5.4km

Bomveg og pr dags dato bør ein kanskje ha høgre klaring på bil, som utifrå mitt start utgangspunkt og sporlogg. Tur før kveldsvakt! Snøfnugg i lufta mot toppen! Delvis og stykkvis på sti! På veg opp gjekk eg av stien nede ved granene og trakka mitt eige spor opp mot toppen.

Map    

Orkja - Jølster & framtidsfryd!

Date:
26.09.2024
Characteristic:
Hike
Distance:
3.2km

Dette motivet innover Kjøsnesfjorden. Tenk om det kunne få være sånn til neste generasjon! Men, eg kan trygt fortelle mitt barnebarn at eg har kjempa kamp mot Gondolbane sidan 2013 i gamle Jølster Kommune ilag i starten med ein kamerat som hadde fanga dette opp endå litt tidlegere! Etterkvart fekk vi med fleire! Ei lita kvile og ei stille om planane, inntil Jølster vart ein del av den nye Sunnfjord kommunen. Då kom planane fram igjen med full styrke! Med ivrige nye påverka kommunepolitikere med lite forstand for det store bildet, historia og klima avtrykk til det "grøne" skiftet i noreg og på verdensbasis. Ca 2,5 millioner kroner har Sunnfjord kommune kosta utgreiing til fyrtårnet Gondolbane i Jølster inn i mot Jostedalsbreen nasjonalpark og det til nokre menn på Skei >>>

Map    

Fisketjernnuten Øystre Slidre

Date:
24.09.2024
Distance:
3.2km

Temmelig våt tur og i grenseland på timen med sommerdekk over Valdresflye mot Beitostølen.

Map    

Griningsdalskampen - Vågå - Huldreheimen

Date:
24.09.2024
Distance:
2.3km

Tur ilag med Inge

Map    

Dyrtjørnhøe & Griningsdalshøe - Huldreheimen/Vågå

Date:
23.09.2024
Distance:
10.4km

Tur ilag med Inge

Map    

Litlesåthornet - Stranda

Date:
22.09.2024
Distance:
8.9km
Map    

Kvalitetstur til Nyken - Lek er fryktelig fint!

Date:
21.09.2024
Distance:
3.9km

`Lek er fryktelig fint, vi leker for lite.` Arne Næss Alltid goe ord i mitt hode på tur og i livet! Hærleg tur ilag med Miriam og Kenneth etter jobb til Nyken!

Map