Arkiv - dato

Arkiv - aktivitet

Arkiv - Etter geografi

Lister jeg samler etter

Fin morgentur til Vetledalsnosi N1 & N2

Dato:
30.07.2024
Turtype:
Fottur
Distanse:
6,5km
Kart    

Vestre Holåtinden & Grøntjønnhøi - Prove it All Night!

Dato:
29.07.2024
Distanse:
19,3km

Prove it All Night er ei låt som stemmer inn i min tur opplevelse til Vestre Holåtinden. Så var det staselig å treffe han andre som var i eit ærend på 2K fjell. Han hadde vore på Hestbreapiggen og skulle videre på Vestre Holåtinden som eg hadde vore på. Det vart ei veldig fin utveksling av tur rapporter til desse fjell områda og opplevelser i fjella. https://peakbook.org/tour/138104/Endeleg+Store+Hestbreapiggen.html Eit under at det ikkje vart punktering på ende parkeringa av vegen. Plukka opp nesten ein spikerkasse med rustne spiker og skruer. Greit å være obs her! Mot Vestre Holåtinden 2039 moh ifrå Grøntjønnhøi 1856 moh Strålande dag og fint å luffe avgårde i ensom majestet til Vestre Holåtinden 2039 og tok turen bortom Grøntjønnhøi 1856 moh. Vegen opp til start utgangspunktet er på lykke & fromme! Plukka nesten ein spikerkasse >>>

Kamben & Åsen - Stigen/Nærøyfjorden i Sogn & Fjordane

Dato:
28.07.2024
Distanse:
13,2km

Denne turen har stått på lista som ein innertier av ein tur! Det fordi eg veit kultur historisk at dette er ein stad som også er ei av våre vestlanske perler av vår historie. Det å kombinere ein tur med mange fine og ulike elementer. Kan være kilde til at ein kjenner at turen er fullkommen. Ein kjenner på alle elementa og det igjen beriker heile naturopplevelsen i det fine naturlandskapet! https://www.nrk.no/livsstil/naeroyfjorden-_-verdas-vakraste-arv-1.2388394 Kombinert fot og padletur! https://stigengard.no/stigen/

Kart    

Kveldstur etter jobb til Skjerdingane!

Dato:
24.07.2024
Distanse:
15,3km

Eit staselig fjellområde og ein fin rundtur med fjellskue til kjente og kjære naturområder! Fin tur ilag med Inge

Kart    

Eikåsnipa

Dato:
23.07.2024
Distanse:
5,2km

Kart    

Orkja og haustfølelse!

Dato:
22.07.2024
Distanse:
3,4km

Kart    

Blånebba ilag med den finaste! Eg vil sjå tinder!

Dato:
21.07.2024
Distanse:
5,4km

Miriam ville på tur og sjå tinder ho hadde tanker om. Det varmer eit mors hjerte. Vi hadde ferie på samme tid og hadde tenkt dager ilag mot slutten av ferien. Bruce Springsteen måtte vike denne gangen mot Miriam sitt ønske. Men, han var likevel med oss :) https://www.youtube.com/watch?v=fIXRW6gF4hQ Vi hadde fjellet og ei total stille for oss sjølv. :)

Gilafjellet - Vestre Slidre, Vang

Dato:
17.07.2024
Distanse:
7,7km

Ein beinstrekk oppom Gilafjellet på heimtur. Det hadde regna eindel! Stien var bekkefar enkelte stader. Kjekt med opplett under turen.

Kart    

Sirikjerke - Øvre Eiker

Dato:
17.07.2024
Distanse:
2,3km

Det må ha vore store nedbørsmengder i området. Stien til topps var elvesti! Trolsk skodde og kantarell å finne.

Kart    

Knøsen - Jylland

Dato:
16.07.2024
Distanse:
1,2km

Kart