Archive - Date

Archive - Activity

Archive - Geography

Collected lists

Andåsen

Date:
18.12.2023
Distance:
1.3km
Map    

Eikåsnipa før mildveret

Date:
15.12.2023
Characteristic:
Snowshoe trip
Map    

Eikåsnipa

Date:
12.12.2023
Distance:
5.2km

Map    

Kletten

Date:
09.12.2023
Distance:
1.2km

Map    

Eikåsnipa

Date:
08.12.2023
Characteristic:
Snowshoe trip
Distance:
5.2km

Trugetur på Eikåsnipa før ekstravakt. Endå litt tynt med snø, for ski. Snøføyke med pudder på toppen. Noko vind ifrå sør opp mot toppen har danna flaksnø. Løyste ut eit lite skred berre med avtrykket av skistav. Mykje sprekkdannelser i snøen å sjå mot nordvest hellinger.

Map    

Bolsetnipa/Grepstadnibba & fellekrøll!

Date:
05.12.2023
Characteristic:
Backcountry skiing
Distance:
14.1km

Ein nydelig vinterdag og strålande tur ilag med Sunset (Inge Værøy) Svein hadde vore opp tidlegere og kunne formidle at det var eit flott føre. Men, noko tynt lag endå. Nydelig puddersnø å renne nedatt i for fjellskia idag. På veg opp begynte eine fella å løsne. Dei er temmelig slitne og eg hadde lagt fram ei reserve felle som skulle med. Då eg godt fornøgd skulle hente fram fella ifrå sekken! Så var det å registrere at den låg att heime!!! Vi greide heldigvis å varme fella. Det vil seie, Inge fiksa den under genseren :) og den satt heldigvis til toppen med forsiktig trakk.

Map    

Turorientering i Værlandet

Date:
04.12.2023
Characteristic:
Hike
Distance:
0.5km

Map    

Turorientering i Værlandet

Date:
04.12.2023
Distance:
2.8km

Nydelig dag i Værlandet. Nokon hadde valgt å bruke godveret til å rydde og brenne i utmarka. Det har vore nedhogging av Sitkagran ute i øyane. Inge har att nokre turposter.

Map    

Beitelen - Bergen

Date:
02.12.2023
Characteristic:
Hike
Distance:
2.7km

Fottur utan brodder. Sti og veg var glasert med eit dryss av nysnø. Her var det berre å ta livet med ro!

Map    

Kaldanuten & Såteggi - Voss

Date:
01.12.2023
Characteristic:
Backcountry skiing
Distance:
19.0km

Nydelige & kalde dager med 20 blå har det vore inne ved Grindaflethytta som har vore base for å rekke fjella i Sogn & Fjordane og i Vestland Fylke. Stille og fantastiske vinterfjell. Ingen andre i fjella i denne perioden. Men, det er nok eit veldig populært fjellområde ved Grindaflet hyttene. Returen ifrå hytta tilbake til Fyre gjekk via Såteggi & Kaldanuten 1437 moh. Den bar i alle fall rette navnet :)

Map