Arkiv - dato

Arkiv - aktivitet

Arkiv - Etter geografi

Lister jeg samler etter

Lite haustferie her i gården! Men Ceciliekruna besteget :)

Dato:
05.10.2020
Turtype:
Fottur
Turlengde:
7:52t
Distanse:
23,3km

Etter arbeidsveke med ei påfølgande arbeidshelg var det ufattelig fint å nå toppen av Cecilikruna Ein topp eg lenge har tenkt på. Den er nok oftast bestege på ski, men eg synast det er spennande å utforske breområda/kanten til fots. Det gir eit større mangfald og denne turen vart krydra med fantastiske haustfargar. Regn og skodde var som tenkt ifrå yr. Med påfølgande nydelig sol, skyer og blå himmel ifrå toppen av Ceciliekruna og på heimtur. Perfekt fridag :)

Kart    

Morgentur på Eikåsnipa!

Dato:
03.10.2020
Turtype:
Fottur
Distanse:
5,2km

Rask morgentur før langvakt!

Kart    

Skarsteinfjellet/ Stryn

Dato:
02.10.2020
Turtype:
Fjelltur
Turlengde:
3:00t
Distanse:
11,5km

Ein føremiddagstur i godveret før seinvakt!

Kart    

Bjørndalen - Sanddalen

Dato:
01.10.2020
Turtype:
Løpetur
Distanse:
5,6km

Trongedalsnipa & Snøgjøltinden - Eid/Volda

Dato:
26.09.2020
Distanse:
14,1km
Kart    

Haustleg Eikåsnipa!

Dato:
23.09.2020
Turtype:
Fottur
Distanse:
5,2km
Kart    

Såfossenipa 1322 /Gaularfjellet

Dato:
21.09.2020
Turtype:
Fjelltur
Turlengde:
2:24t
Distanse:
7,1km

Ein frisk fin tur før dei store nedbørsmengdene er meldt på ettermiddag. Vind, skodde og solgløtt på toppen.

Kart    

Storehaugen i Lærdal med avslutning i bokbyen :)

Dato:
20.09.2020
Turtype:
Fjelltur
Turlengde:
2:27t
Distanse:
6,5km

Ein fin beinstrekk neste morgen ilag med Inge etter langtur til Raudbergnuten 1819 & etter Anna M. Tråve sitt løp og arrangement Galdane rundt! Takk for frisk opptur som alltid Anna :) Storehaugen opp! Er også eit motbakkeløp som desse friske Lærdalsdamene står bak! Hærleg fin avslutning innom siste dag i sesongen i Bokbyen/Fjærland. :) http://hotelmundal.no/no/ Nokre fine klipp var å finne av dei gamle fjellvettreglane i ei samling :)

Kart    

Haustleg eventyrdag frå Skardalen til Raudbergnuten 1819

Dato:
19.09.2020
Turtype:
Fjelltur
Turlengde:
9:25t
Distanse:
33,6km

Denne helga var det mykje som skjedde i dette området! Denne helga gjekk også løpet Galdane rundt! https://www.facebook.com/galdanerundt/ Eit historisk & fint løp som eg har delteke på tidlegare. Eit løp som ei god venninne Anna Margrethe Tråve er primus motor for ilag med Bjørg Holien. Dette er eit løp som rekruterer i alle grupper og dei har klart å få til er eit lavterskel løp på den gode og jordnære idrettsgleda. På eit vis hadde eg lyst å være med, men på den andre sida ville eg nyte sola som var meldt i høgfjellet på ein virkelig fin langtur i stilla. Eg hadde heldigvis god forståelse for det valget eg ivra mest etter av Anna Margrethe og det i henna bakgård! :) Dette er nok også eit strålande fjellski område. Det er lange distanser i steinur! Noko som eg likar godt. Det er litt av eit finurlig >>>

Hest/Høyanger- Geovekstprosjekt i Vestland fylke 2020

Dato:
18.09.2020
Turtype:
Fjelltur
Turlengde:
1:58t
Distanse:
6,2km

Kjekt å suse avgårde til nye fjell og turområder i fin kombinasjon med andre gjeremål :) Interessant ikveld på nyheter å sjå at kartverket også oppdatere nye kart og riksgrensa norge/sverige med nye målinger inntil cm. :) https://kartverket.no/Om-Kartverket/Nyheter/etter-30-ar-skal-riksgrensen-mot-sverige-bli-gatt-opp-pa-nytt/ Kartverket Vestland Årets Geovekstprosjekt er i gang lenke hit : https://kartverket.no/Om-Kartverket/Kartverket-Vestland/Geodatasamarbeid-vestland-fylke/geovekstprosjekt-vestland-fylke/geovekstprosjekt-vestland-fylke-2020/ Det er starta opp fire Geovekstprosjekt i 2020. I prosjekta vert det utført flyfotografering og laserskanning. Kartdataene inngår i det offentlege kartgrunnlaget i Vestland fylke.

Kart