Archive - Date

Collected lists

Østento og Østentorøysa i Fredrikstad

Date:
14.07.2019
Characteristic:
Hike
Duration:
0:30h
Distance:
2.5km
Map    

Rambergåsen - kommunetopp i Moss

Date:
14.07.2019
Characteristic:
Hike
Duration:
0:21h
Distance:
1.0km
Map    

Maridalen på langs - fra Skar til Grefsen

Date:
13.07.2019
Characteristic:
Hike
Duration:
5:30h
Distance:
21.1km
Map    

Rundtur over Barlindåsen, Gaupekollen og Mellomkollen i Oslo

Date:
23.06.2019
Characteristic:
Hike
Duration:
3:00h
Distance:
14.0km

Luna og jeg parkerte ved Sandermosen stasjon , og fulgte blåmerket sti over Barlindåsen , om Snippen til Gaupekollen utsiktspunkt, Gaupekollen, Midtkollen og til Mellomkollen (utsiktspunktet), som er det høyeste punktet i Maridalen. Returen gikk på blåmerket sti ned til Mobekken, over Sandermosåsen og tilbake til bilen. Det var 16-17 grader, opphold og stort sett tørt i terrenget.

Map    

Fjellsjøkampen - fylkestopp i Akershus

Date:
16.06.2019
Characteristic:
Hike
Duration:
1:15h
Distance:
5.0km

Håvard og jeg parkerte på Gjødingssetra p-plass , like før den låste bommen. Planen var å bestige Fjellsjøkampen, som må være den lettest tilgjengelige fylkestoppen av dem alle. Vi fulgte først grusveien videre noen hundre meter, og deretter inn på godt merket sti til Fjellsjøkampen og utsiktstårnet. Det var litt disig og regntungt i horisonten, men i klart vær skal det være mulig å se til Jotunheimen, Rondane og Gaustadtoppen fra tårnet. Retur samme vei tilbake.

Map    

Nordre Kolsås, Gråmagan og Søndre Kolsåstoppen i Bærum

Date:
10.06.2019
Characteristic:
Hike
Duration:
5:00h
Distance:
8.8km

Britt, Luna og jeg parkerte på p-plassen til Kolsås skisenter i Bærum. Planen var å ta en rundtur over tre av Kolsåstoppene. Vi gikk opp slalåmbakken, deretter til Nordre Kolsås , som er den høyeste toppen. Fra utsiktspunktene nedenfor toppen er det flott utsikt mot bl.a. Fornebu, Oslofjorden, Nesodden og store deler av Oslo. Etter en god pause gikk vi via Sætertjernet til Gråmagan , som også er et fint, men lite trafikkert utsiktspunkt. Deretter til Søndre Kolsåstoppen , som har utsikt til bl.a. Kolsås og Rykkin. Det var ganske folksomt på en finværsdag, og etter en liten stopp gikk returen via Sætertjern og tilbake. det var ca. 20 grader, klart og nesten vindstille.

Map    

Søndagstur til Grefsenkollen

Date:
02.06.2019
Characteristic:
Hike
Duration:
1:00h
Distance:
2.5km

Map    

Grefsenkollen, Storhaug og Årvollåsen

Date:
30.05.2019
Characteristic:
Hike
Duration:
1:30h
Distance:
7.4km
Map    

Kringlefjell, Lachmannsfjell og Grefsenkollen

Date:
29.05.2019
Characteristic:
Hike
Duration:
1:30h
Distance:
7.3km

Luftetur med Luna, der vi gikk om Langsetløkka, over Kringlefjell , Lachmannsfjell , ned til Trollvann og om Grefsenåsen øst og Grefsenkollen på vei hjem. Det var 14-15 grader, opphold og fint vær.

Map    

Storhaug, Lachmannsfjell og Grefsenkollen

Date:
28.05.2019
Characteristic:
Hike
Duration:
1:30h
Distance:
7.7km

Luftetur med Luna over Grefsenkollen , Grefsenåsen øst , Lachmannsfjell , Lachmannsfjell nord og Storhaug , om Årvollskogen og hjem. Det var 15-16 grader, opphold og klart.

Map