Archive - Date

Archive - Activity

Collected lists

Høvik på sykkel.

Date:
28.05.2020

Lilleøya rundt.

Date:
28.05.2020

Dagens første luftetur.

Map    

Kulturlandskapet.

Date:
24.05.2020

Nærmiljøturer mens jeg venter på Torhild. Furastien, Vomma og Potetbubakken. Det ble da 4 km. det også.

Bakmoen.

Date:
23.05.2020

Dagens tur gikk til Farmenkoia. Mellom 2 regnbyger.

Map    

Engertoppen

Date:
21.05.2020

På veg hemmat til Romedal ville jeg ha med en topp. Engertoppen er grønn på Eidsvold lista. Det går ei gangbru over Jøndalsåa rett vest for toppen. Mange stier i området. Det er et sted hvor mange går på tur. Ingen av stiene går over toppen. På veg ned gikk jeg rett nedover i skogen uten sti.

Map    

Fornebus villmark.

Date:
20.05.2020

Jeg har ikke vært på tur uti her på lenge nå. Så det var godt å komme ut i villmarka igjen. Tok en tur til. Denne gang på sykkel med Torhild. Først til Langodden og så til Snarøya. På Snarøya er det veldig mange dyre og fine hus. ---- og mange Teslaer.

Map    

Gardlaushøgda

Date:
19.05.2020

Torhild hadde ønske om å komme på Gardlaushøgda. og da var jo jeg ikke vanskelig å spørre. Kjørte til Steinskogen.

Map    

Stenfjellhytta

Date:
17.05.2020

jeg ville ha en skitur på 17 mai. Så da ble det Stenfjellhytta. Hurra for løypekjøreren som hadde kjørt opp løypene igjen. Fortsatt mer enn nok snø.

Map    

Kulturlandskap.

Date:
16.05.2020

Vi skulle gå på en annen del av Ilsengstiene i dag, så vi gikk ned langs Svartelva, over Kvitbrua og oppatt over Starene. 6 km. Jeg ble slitin. Torhild trøstet meg og sa at det er ikke mange 72 åringer som går 6 km. Og slettes ikke dem med halv lunge og kiropraktor behandling annenvær dag. Og det har hun kanskje rett i. Arjheta lenge leve.

Brynsåsen

Date:
15.05.2020

Vi var på turorientering i Brynsåsen. Torhild har lyst til å lære orientering. Men jeg er nok en elendig lærer. Vi rota fælt.