Arkiv - dato

Arkiv - aktivitet

Lister jeg samler etter

Fjerdingen (Tur nr 51)

Dato:
07.06.2020
Turtype:
Fottur
Distanse:
5,0km
Kart    

Fjerdingen (Tur nr 50)

Dato:
06.06.2020
Kart    

Fjerdingen (Tur nr 49)

Dato:
04.06.2020
Turtype:
Fottur
Turlengde:
1:21t
Distanse:
5,0km
Kart    

Fjerdingen (Tur nr 48)

Dato:
03.06.2020
Turtype:
Fottur
Turlengde:
1:22t
Distanse:
5,0km
Kart    

Trollfjell

Dato:
02.06.2020
Turtype:
Fottur
Turlengde:
1:15t
Distanse:
3,4km

Siste topp i Risør. Etter å ha vært på Urfjell fortsatte jeg til Trollfjell. Her kjørte jeg SSS-veien (Sannidal- Stabbesta Søndeled) litt forbi Gunnarsdal. Her var det parkeringsplass på venstre side for de som skal besøke Trollfjell. Her fulgte jeg merket merket sti helt til toppen. Stien er godt merket med brikker festet på trær. Merkingen er utført av Idun. Fulgte først skogsbilveien oppover for så å ta en litt bred sti inn mot venstre. Skogsbilveien fortsetter videre opp en kneik her. Fulgte da den godt merka stien videre oppover. Vær litt oppmerksom lengre oppe hvor stien går skarpt inn til venstre (ikke tydelig sti rett fram). Deretter er det bare å følge merkinga helt til topps. Stien kommer opp mellom myra og toppen. Flott utsikt på toppen. Fulgte samme vei ned. Peakbook >>>

Kart    

Urdfjellheia

Dato:
02.06.2020
Turtype:
Fottur
Turlengde:
0:48t
Distanse:
2,2km

Idag falt valget på Urfjellheia. Kjørte til Søndeled og fortsatte vider på Dalevein og Urfjellveien. Parkerte ved stistart. Her fulgte jeg en noe tilgrodd traktorvei oppover til jeg kom til et stidele opp til venstre. Fulgte denne stien et stykke til den forsvant og busha resten opp på dyretråkk og lyng. Litt utsikt på toppen. Fulgte samme vei ned igjen. Fortsatte videre til Trollfjell. Peakbooken streika idag, derfor ingen sporing. Jeg fulgte stort sett sporinga til AMyhre.

Kart    

Fjerdingen (Tur nr 47)

Dato:
01.06.2020
Distanse:
4,9km
Kart    

Vardefjell (Solumfjell) Titopper'n tur

Dato:
31.05.2020
Turtype:
Fottur
Distanse:
7,9km

Idag falt valget på Vardefjell. Jeg kjørte til Store Økteren parkeringsplass. Da Vardefjell er en Ti-toppertur i år, er bommen åpen og en kan kjøre inn til Øvre Økteren. Her fulgte jeg blåmerket sti innover til Solumhytta. Ganske flatt terreng helt fram til hytta. Fortsatte videre oppover den blåmerka stien. Javn pen stigning helt til topps. Fantastisk utsikt på toppen. Så flott Gaustatoppen, Skrim, Styggemann og Jonsknuten herfra. Fulgte samme vei tilbake. Trackingen funka ikke idag.

Kart    

Fjerdingen (Tur nr 46)

Dato:
30.05.2020
Distanse:
4,9km
Kart    

Fjerdingen (Tur nr 45)

Dato:
29.05.2020
Distanse:
5,1km
Kart