Arkiv - dato

Arkiv - aktivitet

Lister jeg samler etter

Vardefjell (Solumfjell) Titopper'n tur

Dato:
31.05.2020
Turtype:
Fottur
Distanse:
7,9km

Idag falt valget på Vardefjell. Jeg kjørte til Store Økteren parkeringsplass. Da Vardefjell er en Ti-toppertur i år, er bommen åpen og en kan kjøre inn til Øvre Økteren. Her fulgte jeg blåmerket sti innover til Solumhytta. Ganske flatt terreng helt fram til hytta. Fortsatte videre oppover den blåmerka stien. Javn pen stigning helt til topps. Fantastisk utsikt på toppen. Så flott Gaustatoppen, Skrim, Styggemann og Jonsknuten herfra. Fulgte samme vei tilbake. Trackingen funka ikke idag.

Kart    

Fjerdingen (Tur nr 46)

Dato:
30.05.2020
Distanse:
4,9km
Kart    

Fjerdingen (Tur nr 45)

Dato:
29.05.2020
Distanse:
5,1km
Kart    

Fjerdingen (Tur nr 44)

Dato:
28.05.2020
Distanse:
5,1km
Kart    

Fjerdingen (Tur nr 43)

Dato:
27.05.2020
Turtype:
Fottur
Distanse:
5,0km
Kart    

Dalfjellet Titopper'n tur

Dato:
26.05.2020
Distanse:
3,2km

Kart    

Fjerdingen (Tur nr 42)

Dato:
26.05.2020
Distanse:
2,5km
Kart    

Hasåsen

Dato:
24.05.2020
Distanse:
2,1km

Jeg har korrigert turlengde til ca 2,1 km t/r pga av store utslag på GPS'en. Etter å ha vært på Heibergtoppen fortsatte jeg til Hasåsen. Her parkerte jeg ved stistart. Godt merket sti hele veien opp. Det er bratt oppover og heldigvis også lagt ut tau på det brattesye stedet. Gikk først til utsiktspunktet med mast. Flott utsikt her. Deretter fortsatte jeg stien bort til toppunktet. Litt utsikt her også. Samme vei ned. Jeg fikk også plukket en bukett med konvaller på veien ned.

Kart    

Heiberg

Dato:
24.05.2020
Distanse:
4,8km

Etter å ha vært på Eikenestoppen fortsatte jeg til Heibergtoppen. Parkerte ved Østebø/Heiberg parkeringslomme like før bom. Fulgte så veien oppover til toppen. Javn, slak stigning oppover hele veien. Flott utsikt på toppen. Jeg møtte også flere turgåere både på vei opp og ned. Fortsatte deretter til Hasåsen. Denne toppen er også en Signaltopp med vei for ivrige listesamlere.

Kart    

Eikenes

Dato:
24.05.2020
Distanse:
3,5km

Turlengde anslått til ca 3,5 km korrigert for feilutslag på GPS'en. Jeg parkerte rett ved Søndeledveien. Deretter fulgte jeg veien og over brua og tok så sti til høyre. Dårlig merket her. Kom så opp på grusvei og fulgte denne et stykke. Deretter en traktorvei sim gikk over til sti. Mistet stien og fulgte noe dyretråkk oppetter. Kom inn på sti igjen, men forsvant igjen. Kom meg ihvertfall til toppen. Bra utsikt på toppen. Fulgte en sti i begynnelsen nedover, men kom litt ut av kurs igjen. Tok deretter bare peiling på å finne veien. Kom inn på denne og deretter raskt tilbake til bilen. Fortsatte deretter til Heibergtoppen.

Kart