Siljannibben og Brudalskollen (12.09.2018)  2


Startsted Nordahl gård (70moh)
Sluttsted Samme (261moh)
Turtype Fottur
Turlengde 2t 30min
Distanse 5,2km
Kart
Bestigninger Brudalskollen (241moh) 12.09.2018
Siljannibben (261moh) 12.09.2018

Jeg parkerte ved en lomme ca 100 meter før Nordahl gård. Fulgte så veien bort til gården og tok av opp til høyre, en godt brukt traktorvei. Bratt oppover til traktorveien bøyde av til venste (ca 150 hm), hvor jeg peilet meg direkte inn på toppen. Noe bushing og bratt, men ganske greit å gå. Kom greit til toppen hvor det lå et signalmerke blåst over ende. Kan ikke klage på utsikten.
Når jeg først var her, hvorfor ikke prøve Brudalskollen.
Jeg fulgte skogsterrenget ganske så rett nordover til jeg kom til et hogstfeldt. Krysset på skrå over dette. Etter litt kom jeg til en kløft hvor jeg hadde Brudalskollen rett over meg, men en rett fjellvegg mot meg. Jeg fulgte kløfta videre til jeg kom til et mer tilgjengelig sted åkomme opp. Meget bratt opp, men heldigvis busker og trær som en fikk dratt seg opp. Flatet heldigvis ut etter 15.20 hm hvor det var greit å gå.
På det høyeste punktet på toppen mot vest lå det rester etter et signalmerke. Gikk mot øst på toppen hvor det var flott utsikt. Fulgte samme spor ned til hogstfeltet hvor det var traktorvei helt ned.

Parkering
Parkering
På toppen av Siljannibben
På toppen av Siljannibben
Utsikt fra Siljannibben
Utsikt fra Siljannibben
Rester fra masta på Brudalskollen.
Rester fra masta på Brudalskollen.
Utsikt fra Brudalskollen
Utsikt fra Brudalskollen
På toppen av Brudalskollen
På toppen av Brudalskollen
På tur ned
På tur ned
Traktorvei
Traktorvei

Kommentarer

Tittel:
Tilgjengelige tegn: 1000
Kommentartekst:
Du må være innlogget for å skrive kommentarer.