Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Gråvola

Datum:
18.07.2016

Var på kaffebesøk på Tryvang-Vinjevegen, da ble det en tur opp til Gråvola.

Karte    

Borveggen i sol og regn.

Datum:
17.07.2016

Kjørte til Villdalssætra, kr.50,- i bompenger fin veg. Fulgte stien som gikk til Villsjøen i 3km, tok av stien og gikk til toppen. På toppen var det sol,vind og litt regn.

Karte    

Hemmelfjellet

Datum:
10.07.2016
Karte    

Sjugurdsjøpiggen og Pannhøe

Datum:
25.06.2016

Det ble fjelltur med Arne denne helgen, med hytta til Arne som basecamp. Når vi nærmet oss Hjerkinn så vi at bjørkene var helt svarte, fantes ikke løv så nesten høstaktig ut. Det var fjellbjørkemåleren som hadde spist opp alt, den var over hele Dovre. Målet på lørdag var en 2000 meters topp, men været var dårlig, tåke og litt regn. Sjekket yr og så at været var bedre i Vågå. Kjørte til Randsverk, svingte av fv. 51 til Riddarspranget og fulgte en grusvei i 8 km til Sallii sæter. Vi hadde fint vær under hele turen. Takk for turen arne (Arne Mæhlen)

Tur til Venberget i morgentåke og skareføre

Datum:
25.03.2016

I dag var jeg oppe tidlig for å ta en skitur på skaren. Valget ble Venberget. Tåken lå lavt i dag, men begynte å lette da jeg var på tur hjem. Orrfuglleiken var på hell da jeg passerte myren. Ellers av fugler å se var: Korsnebb, Svartspett, Røy og spor av Tiur og i tillegg spor av elg.

Karte    

Grasberget

Datum:
22.03.2016

En formiddags tur til Grasberget, skiføret var helt supert. Bra utsikt fra den toppen også. Kjørte inn ved Søre-Osen Snekkeri.

Karte    

Pershusfjellet

Datum:
20.03.2016
Karte    

Sesongens første overnatting ute.

Datum:
19.03.2016

Dag 1 I dag ble jeg med Arne til Jevnaker. Kjørte fra Rena kl 0900 og var framme ved startpunktet Øvre Finneplassen kl1450. Med sol og silkeføre fulgte vi en skogsbilveg 1,5km Nordover. Så svingte vi skituppene mot sør å gikk mot toppen Samsjøberga. Valget ble denne ruta for å slippe de bratteste partiene. På toppen ble det knipset noen bilder og klargjort for overnatting. Av fugler vi så og hørte: Kjøttmeis, Trekryper, Korsnebb, Orrhane, Ravn. Spor og sportegn: Elg, Hare, Jerpe, Tiur, Lirype. Dag 2 Vi våknet til sol og noen kuldegrader. Spiste frokost, pakket sammen og gikk samme vei ned til bilen. Det var skareføre så jeg er glad jeg hadde fellene på skiene. Fikk utstyret inn i bilen og satte kursen mot neste mål som var Tverrsjøstallen, veien opp Svennådalen var bare en skøytebane >>>

Karte    

To Røde en Grønn

Datum:
12.03.2016

I dag var det tåke som lå lavt hele dagen,og litt vind. Men en fin tur likevel. Oppkjørte løyper i dag også. Det ble 18km på skiene. Kjørte inn ved Søre Osen snekkeri.

Karte    

Skitur til Raskiftet

Datum:
28.02.2016

Kjørte fra Haugedalen opp til Valmen til komunegrense Åmot/Trysil.Og 700m inn i Trysil tok vi av veien til Moldberget og holdt til venstre hele veien opp til parkeringsplassen. Bompenger kr40. Oppkjørte løyper. Solen varmet godt i dag.