Archive - Date

Archive - Activity

Collected lists

Tur til Rondane

Date:
11.09.2016

Ble med Arne (Arne Mæhlen ) til Rondane, kjørte til Dørålseter. Kom fram til Dørålseter, regnet hadde gitt seg og solen skinte som yr.no spådde, men det ble litt vind. Mitt første besøk på Dørålseter, det ble en kjempefin tur. Takk for turen Arne (Arne Mæhlen).

Map     1 comment

Famphøgdene

Date:
04.09.2016

Tur til Famphøgdene. Kjørte opp Vinjevegen (kortbom kr.100,- ) parkerte ved veien som går til Holmstjørna, Stubbtjørna. Fulgte veien inn til Holmstjørna, deretter sti 1,5km tok av stien og fulgte høgda til toppen. Været var bra, litt sol men for det meste overskyet. Det var litt vind, men ved varden var det litt lunere. Det ble en lang pause, med kaffe og mat.

Map    

Søre Bølhøgda

Date:
27.08.2016

På besøk i Venabygdfjellet, og en rask tur opp på Søre Bølhøgda. Fint vær men kald vind.

Map    

Hemmelfjellet og pannekaker.

Date:
14.08.2016

Map    

Storhøgda

Date:
29.07.2016

Kjørte til Åkrestrømmen opp Misteregga, kjørte inn Osdalsvegen (kortbom 65kr) til Skarven merket parkeringplass. En del bløte partier på begynnelsen av stien. Fulgte stien 4km tok av og gikk til toppen.

Map    

Raudfjellet

Date:
27.07.2016

Kjørte til Villdalssætra. Gikk over Villa til vestsiden, fulgte vei forbi sætra og 400m til vi kom til stien på høyre side,godt merket. Fulgte stien noen km gjennom skogen til det åpnet seg og vi kom til en stenvarde. Tok av stien og gikk til toppen. Av fugler så og hørte vi heilo, liryper 4 stk., steinskvett og heipiplerke. Hadde fint vær på hele turen.

Map    

Storheia i Trondheim

Date:
23.07.2016

Map    

Gråvola

Date:
18.07.2016

Var på kaffebesøk på Tryvang-Vinjevegen, da ble det en tur opp til Gråvola.

Map    

Borveggen i sol og regn.

Date:
17.07.2016

Kjørte til Villdalssætra, kr.50,- i bompenger fin veg. Fulgte stien som gikk til Villsjøen i 3km, tok av stien og gikk til toppen. På toppen var det sol,vind og litt regn.

Map    

Hemmelfjellet

Date:
10.07.2016
Map