Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

Biskopåsen

Datum:
22.03.2025
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
0,9km

Kort tur. Flott utsikt rett før toppunktet. Tur med kona og Embla.

Karte    

Steinsholmen i Mjøsa

Datum:
21.03.2025
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
4,3km

Fin fottur på isen/skogen. God pause på holmen. Tur med Roger.

Karte    

Lundehøgda og Amlisberget

Datum:
21.03.2025
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
2,9km

Tur med Roger og Irene. Flott i vårsola.

Karte    

En fin tur på Kvitfjell

Datum:
20.03.2025
Tourcharakter:
Schneeschuhtour
Entfernung:
5,9km

Lenge siden jeg hadde en tur hit. Et fint snilt fjellområde med god utsikt. Fikk med meg Roger idag, mens Embla må "holde senga". Nydelig vær, men litt vind oppe på toppene. Kom man i le for vinden var det herlig varmt. Hadde en god pause i vårsola rett under Kvitfjell. Lett trugeføre i dag. Startet turen øverst i hyttefeltet og gikk så rett opp slalom bakken til toppen av heisanlegget. Så lett videre not Segalstadkampen.

Karte    

Trugetur på Åsen

Datum:
18.03.2025
Tourcharakter:
Schneeschuhtour
Entfernung:
10,6km

En flott tur på Åsen idag. Fast og fint, men kladdet noe. Varmt og fint idag. Reine påskestemningen. En super tur med Roger og Nils Jørgen...og Embla som skal opereres i foten i morra.

Karte    

En drøy trugetur på Åsen

Datum:
15.03.2025
Tourcharakter:
Schneeschuhtour
Entfernung:
10,4km

Litt motvillig fikk jeg med meg kona på trugetur i dag. Usikker på statusen på langrennsløyper så derfor synes jeg truger er en bra sak. Reiste opp til P plassen ved Herva. Et godt utgangspunkt fror trugeturer på Åsen i flott skogsterreng. Hadde en god matpause inne på hytta i Svartdalen. Det var lett trugeføre, men mange seige kneiker. Kona synes nok det ble VEL langt, men jeg klarte å motivere henne for å fullføre planlagt tur. De siste 2km var hun nok...det vi kaller drittlei,- men vi kom i mål med godt humør begge to. Embla hadde hatt kanonføre hun også. Herlig å komme tilbake til bilen etter mange timer på Åsen.

Karte    

Toppsamling ved Skeikampen

Datum:
14.03.2025
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Entfernung:
21,0km

Bra vær i dag, men ikke så lite vind som i går på Nevelfjell. Idag var vi mye oppe på de høyeste toppene i området,- så derfor var det litt vekslende føre. Fra skare/isete til herlig pudderføre. Idag startet vi med å jukse. Akkurat som hoppgutta og Ingrid Espelid. Vi tok heisen opp på Skeikampen og startet appen der oppe. Videre ble det den ene toppen etter den andre. Vi ble aldri mette, men tiden gikk så noen grønne nåler ble nok ubesteget denne dagen. En ny rød nål ble det også på denne turen. Det ble en herlig nedkjøring fra den siste toppen. Flott nedkjøring i pudder helt til vi kom ned på skiløypa ca 1km fra bilen. En strålende dag i fjella ved Skeikampen. Tur med Nils Jørgen.

Karte    

Nevelfjell....kongeforhold

Datum:
13.03.2025
Tourcharakter:
Tourenskilauf
Entfernung:
8,8km

For meg vanligvis en "døll" tur synes jeg. En fin start fra Nordseter med silkeføret gjennom skogen. 5-10 cm pudder oppå fast snø. Herlig sol og nærmest vindstille. En liten trekk på toppen, men le ved hytta. Lang pause ved hytta med mat og kakao. Fikk testet engelsken da det kom mange blide utlendinger til toppen. De skulle gå Birken på lørdag. Noen fra USA, noen fra Skottland og noen fra Italia. Nils Jørgen og jeg fikk en flott nedkjøring med fjellski. Det var virkelig en en herlig dag idag.

Karte    

Hovdetoppen

Datum:
13.03.2025
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
1,2km

Kort tur med kona og Philip

Karte    

Nærtur på morran

Datum:
12.03.2025
Tourcharakter:
Fußtour
Entfernung:
1,3km

Nærtur i Gjøvik. Stille fin morgen. Alene på tur. Så fem rådyr og Svartspetten lagde godlyder i toppen av ei bjørk.

Karte