Archive - Date
Archive - Activity
-
Bike trip (29)
- Bike trip - mixed (3)
- Bike trip - off-road (11)
-
Climbing (10)
- Alpine climbing (9)
-
Drive (2)
- Car drive (1)
- Other trip (7)
-
Other winter trip (428)
- Skating (8)
- Snowshoe trip (419)
-
Ski trip (413)
- Backcountry skiing (101)
- Cross-country skiing (256)
- Randonnée/Telemark (42)
-
Trip by foot (1390)
- Alpine trip (15)
- Hike (119)
- Hillwalk (546)
- Jogging (62)
- Workout (1)
Peakbook-Friends

Favourite trips
Vingromsåsen
- Date:
- 06.01.2019
- Characteristic:
- Snowshoe trip
- Distance:
- 9.8km
Flott trugetur på Vingromsåsen med Grete R. En seig runde ble det,- hvor vi også måtte gå opp nye spor. Mye sol og null vind idag.
Grete på Midtfjell. Spåtind bakenfor
Det nærmer seg Skartlifjell
Grete på Skartlifjell
Lunch ved Skartlifjellet
Solnedgang på Skinnerlifjellet
Synnfjellet
- Date:
- 05.01.2019
- Characteristic:
- Cross-country skiing
- Distance:
- 16.6km
Jeg skriver ikke så lange rapporter lenger. Litt av skylda må nok peakbookappen ta skylden for. Så enkelt liksom. Turen legger seg jo automatisk inn på nett. Denne gangen synes jeg nå jeg må skrive noen flere ord,- da dagen ikke startet så veldig bra.
For det første forsov jeg meg slik at jeg ble litt irritert på meg selv over å tulle slik. Det var jo sol ute for helvete og en fridag! I tillegg klarte jeg å sprekke begge egga til frokost...min skyld og i tillegg ble det en liten krangel med kona før jeg endelig kunne sette kursen mot Synnfjellet...alene med Embla altfor seint på dagen. Vel...ville legge turen inn til Krokhølen for å gå derfra i dag. Ikke i mine tanker at det ikke var kjørt opp løyper på disse kanter. Vel framme...etter å ha surra litt med å finne rett P-Plass >>>
Totenåsen
- Date:
- 04.01.2019
- Characteristic:
- Snowshoe trip
- Distance:
- 11.3km
Skonhovd i solnedgangen
- Date:
- 04.01.2019
Skonhovdrunde
- Date:
- 03.01.2019
- Characteristic:
- Snowshoe trip
- Distance:
- 2.2km
En kort tur.. jo.. det er det, men var svært krevende opp mot Vest toppen. Det var så bratt og mye løs snø at selv Embla så vidt kom opp. Det sier litt.. Bra økt opp bratta for å si det slik.
Trugetur i sol på Totenåsen
- Date:
- 02.01.2019
- Characteristic:
- Snowshoe trip
- Distance:
- 13.8km
Trugetur alene med Embla i dag. Traff Terje, Ingunn og sønnen Sondre oppe nær Hongseterbrenna. De skulle kun dit i dag , mens jeg skulle videre på langrunden i tillegg til en tur bortom Lommatberget. En seig tur i dag, men håper kroppen likte denne "sliteturen".
Litt sein start i dag så solen ble lav etterhvert. Heller ikke i dag var det kjørt opp skiløyper. Lengter etter en fin tur her oppe nå i trikkeskinner.
Nær Pålknappen
På Lommatberget
Tjuvåskampen...det går straks mot kveld
Venholhøgda
- Date:
- 01.01.2019
- Characteristic:
- Snowshoe trip
- Distance:
- 5.3km
Årets første tur. Det ble en trugetur til Venholhøgda med kona, Gitte og Embla. Mye vind, men en grei tur til toppen.
Gitte på toppunktet