Archive - Date

Archive - Activity

Collected lists

Senkveld på Skonhovd

Date:
29.05.2018

Tur alene med Embla denne varme sommerkvelden. Vakkert i kveld

Map    

Skonhovdrunde

Date:
28.05.2018

Tur med kona og Embla. Vi har snekra nytt lite bord og dette blir skrudd sammen neste gang vi er der oppe...sammen med en liten benk. Flott utsiktspunkt litt sør for toppunktet.

Map    

Sykkeltur Helgøya rundt

Date:
27.05.2018

Flott Sykkeltur fra Tingnes og Helgøya rundt i varmt flott sommervær. Desverre var ikke "Skafferiet" åpent så kaffe og kake ble det ikke. Kan ikke skjønne at de ikke åpner før 30. juni!!

Sålell...tre nye pf 250m i Oppland

Date:
26.05.2018
Distance:
29.0km

En helt vanvittig flott sommerdag i fjellet. Vi snakker 26.mai!! Seig tur idag. Problemer med veien slik at vi ikke kom inn til Sålell. Syklet innover...oppover bakkene mot Sålell og videre innover dalen. Problemer med mobilen slik at sporet er feil. Flotte topper og seige bakker. Flott utsikt fra alle toppene. Tur med Odd Arne og Embla. Sjelden å ha en slik flott dsag i høyfjellet. Det er vel flere som har hatt en flott dag i fjellet i dag. Benyttet de snøfonnene nedover som var, men oppover liker jeg bedre å gå i ur...stein faktisk. Likevel hadde vi en laaaang bratt bakke opp mot Finnhalspiggen som sugde krefter. Turen opp til Lauvhøe fra bandet var bratt og litt bustete oppi der, men kom trygt og greit opp. En flott topp med flott utsikt og en flott laaaang snøfonn som vi benyttet >>>

Map     4 comments

Skonhovdhøgda

Date:
24.05.2018
Map    

Skonhovdrunde

Date:
23.05.2018
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
1.3km
Map    

Sykkeltur asfalt/grus/terreng

Date:
22.05.2018
Characteristic:
Bike trip - off-road
Distance:
33.0km

Herlig sykkeltur i sol og varme. Hunndalen-Raufoss-Finstad-Sveum-Eikvelta-Skumsjøen-Skonhovdhøgda-Hunndalen. Bortsett fra de bratte punktene mot Skonhovd fiksa jeg terrdngsyklingen helrvopp til varden på Skonhovd. Yesssss!! Tur med Roger deler av turen.

Map    

Ørnekula

Date:
21.05.2018
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
3.0km

Fin tur alene med Embla.

Map    

Bløkallen

Date:
21.05.2018
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
7.0km

Flott tur til denne høyeste toppen på Midøya. Tur alene med Embla.

Map    

Blåskjerdingen

Date:
20.05.2018
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
9.5km

Tur alene med Embla. Kjapp tur fra Nakkedalen. Artig klyvepunkt når man går nesten rett på hammeren til topps på Nørdre. Litt kinkig med en Gordonsetter i bånd. Måtte heise Embla opp et punkt. Hun er snill og finner seg i alt. Valgte å la henne gå løs på veien tilbake mot Søre. Gikk da en litt snillere rute mot vest. Flott utsikt fra disse to toppene.

Map