Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
- Andere Tour (7)
-
Andere Wintertour (428)
- Schlittschuhlaufen (8)
- Schneeschuhtour (419)
-
Fahrradtour (30)
- Fahrradtour Gelände (11)
- Fahrradtour gemischt (3)
-
Fahrzeugtour (2)
- Autotour (1)
- Fußtour (1408)
-
Klettern (10)
- Alpinklettern (9)
-
Skitour (413)
- Langlauf (256)
- Randonnée/Telemark (42)
- Tourenskilauf (101)
- Training (1)
Peakbookfreunde

Lieblingstouren
En tur med sorg og tunge tanker....
- Datum:
- 24.07.2011
- Tourlänge:
- 5:00h
- Entfernung:
- 16,0km
En trist dag på mange måter...måtte bare bort...Fikk tankene bort en stund, men tankene var hos fjellkompisen Olav som har mistet sin sønn på Utøya. Området her inne ved Eldahøgda er det ingen fare for at blir besøkt en gang til. Flatt...vanskelig å orientere seg....ikke veldig dyktig med gps....Vel...Geir Arne og jeg fikk oss en fin treningstur...men et vakkert fjellområde er det ikke..
Vått på Lushaugen
- Datum:
- 22.07.2011
Dagen var regnfull....men på tur ville vi! Da var det greit å ha et mål. Gran kommunes høyeste topp var jo et greit mål denne dagen. Det er faktisk viktig å ha med kart og kompass på slike turer. Dårlig sikt og ingen ingen store høyder gjør ting vanskeligere. Husk det!
...
Topptur på Otrøy i Midsund kommune
- Datum:
- 16.07.2011
- Tourlänge:
- 7:00h
En kjempeflott tur på Otrøy i Midsund kommune. I tillegg til toppene som er registrert på Peakbook gikk jeg også på Trollhesten og Hestøre. Det å gå på alle toppene på øya på en dag ble vel ambisiøst denne dagen...pga vanvittige fluemengder som surret over en svett kropp i tillegg til maaaange høydemetre. Forsøker kanskje neste år. Turen tok 7 timer og hele 2200 høydemetre.
Høydramatikk på den spenstige Uranosryggen
- Datum:
- 13.07.2011
- Tourcharakter:
- Hochtour
- Tourlänge:
- 12:30h
- Entfernung:
- 15,0km
Ja,-dette var virkelig dagen for en fantastisk tur på Uranosryggen!! Gal Krokfot (Geir Arne), Odd Arne, Åse og jeg dro avgårde på et bra værvarsel på yr. Jeg har jo lest mye om denne turen og hadde dannet meg et bilde av de utfordringene jeg ville møte der oppe. Det har jo blitt mange luftige turer gjennom de siste årene og jeg må likevel si at jeg ble overrasket over hvor spenstig denne turen egentlig var. Åse var med som "førstereisjente" når det gjelder slik bratt klyving/klatring og jeg tror hun virkelig fikk seg en tøff tur....kanskje noe over grensen noen ganger. MEN, ved kyndig hjelp av Odd Arne og oss andre som bakket henne opp gikk det bra...men selvfølgelig i et annet tempo enn det vi vanligvis ferdes i fjellet... :) Vi hadde godt av denne turen!! Åse kan være stolt >>>
Med knallvær til Geite, Killingen og Sokse Ø1
- Datum:
- 26.06.2011
- Tourcharakter:
- Hochtour
- Tourlänge:
- 6:27h
- Entfernung:
- 11,0km
Utrolig altså....å treffe med slikt vær på den ene fridagen man har til rådighet!! Denne gangen gikk turen til Geite...og videre mot Sokse Ø1 og til slutt den "sære" toppen Killingen. Odd Arne og jeg fra Gjøvik møtte Signar, Martine og Geir Arne (Gal Krokfot) rett ved Leirvassbu. Finere vær kunne vi ikke få. Etter såååå mye drittvær i det siste ble det en utrolig flott tur i dette fantastiske området opp mot Sokse. Fortsatt en del snø enkelte plasser som gjorde turen ekstra trivelig...spesielt på veien ned. Etter ca 2t15min sto vi alle på Geite og koste oss i det fine været og spent på den videre ferden mot Sokse Ø1. Tørt og fint vær gjorde turen trygg og fin. Odd Arne og jeg valgte en feil vei opp den bratte hammeren etter Geite. Vi gikk ut til høyre og her følte >>>
Djuptjernkampen-flott tur i lett terreng
- Datum:
- 13.06.2011
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Tourlänge:
- 4:00h
- Entfernung:
- 13,6km
Ingen 2000m topp i dag, men en flott tur til Djuptjernkampen....Nord Aurdal kommunes høyeste topp. Dette var en usedvanlig fin tur som jeg kan anbefale alle. Spesielt de med små barn som er villige til å gå litt. Flott terreng med utgangspunkt rett ved Tronhus ved Lenningen. Kona og jeg ruslet innover i brukbart vær, men så kom regnet og kona begynte å surve...Hun ville snu midtveis og stolte ikke på det jeg sa om at dette bare var ei skur. Litt sommerregn tar ikke skade. Faen om jeg snur nei....Varmt var det også...selv om vi ble litt våte.
Skura gikk over den og været ble bare helt konge. Pannekaker og kaffe på toppen gjorde susen. På vei tilbake stakk jeg oppom Solskiva. Et merkelig navn på en topp....men et fint bilde av Djuptjernkampen ble det nå.
Med tung bør og sørpesnø over Urdadalsryggen mm
- Datum:
- 03.06.2011
- Tourcharakter:
- Hochtour
- Tourlänge:
- 14:00h
- Entfernung:
- 32,0km
Urdadalsryggen har jeg tenkt på lenge og heldigvis tok Busken kontakt og ville gjerne være med meg på denne turen. Overraskelsen var stor da han også foreslo å få med oss Semelholstinder. Vel, -et ambisøst prosjekt skulle det vise seg på tunge forhold på junisnø midt i Jotunheimen.
Gråbein ville også være med, men han hadde vært over denne ryggen i fjor sommer og ombestemte seg på vei opp mot skaret mellom midtre Urdadalstind og Store. Han ville heller gå opp på Nordre Semelholstind da han skjønte at det ville bli en veeeeldig lang dag. Været var vekslende med sterk vind, grått, noe sol og tilslutt over 4 timer med knallvær.
Jeg hadde besteget Store Urdadalstinden i fjor sommer fra nord og derfor ble valget denne dagen å gå opp i skaret før Midtre. Vi hadde valgt truger denne >>>
Skogstur til Store og Vesle Skjellingshovde
- Datum:
- 29.05.2011
Må vel bare si at dette var en stusselig tur...og stusselige topper. Takke meg til snaufjell/fjell gitt. Det ble da en tur ut av det. Trist også at termosen med kaffe sto igjen på kjøkkenbordet. Startet med fin sol og avsluttet med regn. Fikk regnet selvfølgelig der jeg kavet meg mellom graner, kvist og kvas, over myrer og kødda med GPS´n. Det ble da en kommunetopp, men slike "toppturer" frister egentlig ikke. Legger ved noen bilder fra dette "storslåtte" landskapet.