Archive - Date

Archive - Activity

Peakbook-Friends

Collected lists

Gåtur i solnedgang

Date:
27.01.2021
Characteristic:
Walk
Distance:
4.7km
Map    

Lunsjtur

Date:
26.01.2021
Characteristic:
Walk
Distance:
4.6km
Map    

Kolsås en grå søndag i januar

Date:
24.01.2021
Characteristic:
Hike
Distance:
11.9km

Ny helgetur til Kolsås. Var litt grått i dag, og dårlig med utsikt. Fryktet at det skulle være veldig glatt, etter de siste dagers regnvær. Men det var ganske bra, faktisk! På Gråmagan måtte jeg slukke et bål. Ikke fare for skogbrann, men sløvt å bare gå fra et brennende bål - synes jeg.

Map    

Afterwork walk

Date:
15.01.2021
Characteristic:
Walk
Distance:
4.8km

Rakk ikke noen lunsjtur i dag, men fikk meg en liten gåtur etter jobb - i det minste. Flott lys på denne tiden.

Map    

Lunsjtur alene

Date:
14.01.2021
Characteristic:
Walk
Distance:
4.6km
Map    

Lunsjtur med fruen

Date:
12.01.2021
Characteristic:
Walk
Distance:
4.6km
Map    

Kolsås med naboen

Date:
10.01.2021
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
11.0km

Som naboen sa... "Vi har bodd vegg i vegg i 8 år, men aldri pratet med hverandre så lenge av gangen!" I romjula ble naboen og jeg enige om å ta oss en felles gåtur opp til Kolsås. Denne søndagen var det spådd kaldt, litt nysnø men strålende sol fra morran. Jeg spurte han på lørdag, om en morgentur på søndag - og sånn ble det. Gikk hjemmefra litt over 0800 og var oppå plattået ca 50 minutter senere. Da var det ennå 15 min til soloppgang, med hele toppen lå badet i snø og sol. Det var bare oss to. Vi gikk via utsiktspunktet (det skiltede), via den vestre "utstikkern" og så til toppunktet. Flott 360 graders view! Så ned til Setertjernet (møtte faktisk to damer på veien ned), før vi gikk tur - retur Søndre. Fra Setertjernet igjen til Gråmagan og bushet >>>

Map    

Dælivann

Date:
03.01.2021
Characteristic:
Walk
Distance:
5.5km
Map    

Nyttår på Kolsås

Date:
31.12.2020
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
8.3km

Årets siste dag og tur nummer 12 til Nordre Kolsåstopp dette året. Det var tungt å gå og ikke minst oppe på toppen. Hjemme var det bare litt lett snølag men jo høyere opp jo mer snø. Først gjennom 5-10 cm tungt lag med skare og tung snø. På toppen 40 cm dyp og flott snø. Litt lysere dag i dag - for det har vært veldig mye tåke i desember.

Map    

Kolsås

Date:
27.12.2020
Characteristic:
Hike
Distance:
10.4km

Jeg trodde det skulle regne i dag, men så kom snøværet. Da heiv jeg på meg turklær og fikk en flott tur i snøen. Skjønt, det var veldig tungt. Kom ca 10 cm snø på halvannen time, og etterhvert gikk det over til regn. Da ble det vått og tungt - så min dårlige rykk fikk virkelig kjørt seg. Det morsomme med å gå denne ruta såpass ofte som jeg gjør, er å oppleve kontrastene. For fire dager siden satt jeg der oppe i soloppgangen med verdens flotteste utsikt. I dag var det snø og stiv kuling, så snøen sved i øynene.

Map