Archive - Date
Archive - Activity
-
Bike trip (100)
- Bike trip - mixed (34)
-
Drive (2)
- Car drive (2)
-
Other trip (17)
- Fishing (14)
-
Other winter trip (3)
- Alpine skiing (3)
-
Ski trip (52)
- Cross-country skiing (32)
- Trip by foot (614)
Collected lists
- Oslo ≥ 100m pf.
- Oslomarka ≥ 700 moh.
- Oslomarka ≥ 100m pf.
- Asker ≥ 100m pf.
- Viken ≥ 500m pf.
- Oslomarka ≥ 600 moh. PF ≥ 20
- Alle topper i Oslo
- Hemsedal ≥ 100m pf.
- Alle topper i Lillomarka
- Krødsherad ≥ 100m pf.
- Akershus kommunetopper tom. 2019
- Viken > 250m pf.
- Ringerike ≥ 100m pf.
- 2000m 30m pf. fastlandet
- Buskerud ≥ 250m pf.
- 2000m 10m pf. fastlandet
- 2000m 100m pf. fastlandet.
- 2000m 100m pf.
- Hallingdal 100pf
- Jotunheimen ≥ 100m pf.




Favourite trips
- Sikkilsdalshøe med ungeflokken
- Høsttur til Vestre Kalvehøe
- Gaustadtoppen med hele flokken
- Solskinnstur til Høgdebrotet, fra Vargbakken
- Trollsteineggje
- Trugetur til Ranastongi
- Norsken og dansken til Besshøe
- Harahorn med hele flokken - i sommersol
- Telttur i Finnemarka med jentungen
- Folarskardsrunde i optimalt sommervær
Favourite peaks
Sikkildalshøa - en utsikt jeg aldri går lei
- Date:
- 12.10.2025
- Duration:
- 6:43h
- Distance:
- 15.0km
Årets høsttur skulle få en hel skikkelig fin dag også. Ganske lite vind var meldt og ganske fint vær.
Jeg gikk fra hytta ca 09.35 og la i vei, først langs stien og så etterhvert på Griningsdalsveien fram til gården ved Grasvikje. Derfra sti som vel går innover dalen, før jeg fulgte noen blåmerkede påler og trær. Stoppet inne i småskogen for å slippe fram en reinflokk før jeg gikk mot Sæterbekken og krysset denne. Fulgte den opp til fossen på nedsiden av Grauthaugen. Fra hytta til fossen tar det 1 time, det har jeg bevist to ganger nå...
Oppover lia er det ganske bratt og det blir mye stopp og start for meg. Men fra fossen og oppover blir utsikten bare mer og mer vakker, så det er motiverende. Oppe på 1.300 moh peilet jeg ut et punkt på sørsiden av Blessomfjellet - som >>>
Loffing fra Besstronde
- Date:
- 11.10.2025
- Characteristic:
- Hike
- Duration:
- 3:08h
- Distance:
- 7.3km
Gårsdagen blåste helt bort. Makan til vind på Øvre Sjodalsvatnet har jeg aldri opplevd. YR spådde 30 sekundmeter i kastene og jeg tror det var det. Vinden pisket vann fra Sjodalsvatnet og opp på vinduene i hytta jeg bodde i.
Egentlig var planen å gå til Besstrondtjønnin og prøve fiskelykken. Men jeg så at siste dag for stangfiske her oppe var fredag 10. oktober. Men jeg var likevel nysgjerring på dette tjernet som jeg tidligere har passert to ganger, begge gangene har det vært dekket av is og snø. Så i dag ble det en tur fra hytta og opp til tjernet.
Gikk opp gjennom husene på Besstrond og stien som ligger lengst bort i veien. Oppover ganske lettgått og etterhvert et stikryss til venstre (vestover). Oppe på åsen forlot jeg stien og gikk i luftlinje mot tjernet. Det blåste >>>
Kyrkjedørvatni med overnatting
- Date:
- 23.09.2025
- Duration:
- 7:29h
- Distance:
- 16.2km
Årets høsttur gikk ikke til Jotunheimen, som den har gjort de siste årene, men til leiet hytte mellom Ustaoset og Haugastøl. Jeg var på førstegangsbesøk hit i sommer og det ga mersmak. Fint utgangspunkt for både Hallingskarvet, Finse/Rallarvegen og Hardangervidda.
Leie av hytte gjennom jobben gir OK priser og ved å leie over noen dager så har jeg fleks til å se an været for evnt å ta noen netter i telt i samme periode – uten at jeg føler at jeg kaster penger ut av vinduet. Gjorde dette i sommer og samme denne gangen. Leiet fra søndag 21.9 tom søndag 28.9 og det skulle være noen fine værdager midt i perioden.
Men en heftig forkjølelse holdt på å sette stopper for hele greia, og jeg var usikker på om jeg skulle reise opp – etter tre fraværsdager fra jobben i uka før. >>>
Bortblåst fisketur til Øvre Megrundstjønnet
- Date:
- 15.08.2025
- Duration:
- 3:44h
- Distance:
- 7.9km
Tur som ble bråbestemt på tirsdag samme uke. Sjekket værmelding som var helt super og fant jobbens utleiehytte ved Espedalsvatnet ledig. Kona ga grønt lys og jeg fikk OK på å ta en fridag denne fredagen også fra jobben.
Kjørte opp på torsdag slik at jeg kunne sove på hytta da, og dra på opp i høyden på formiddagen uten en lang biltur "i beina".
For hver dag fra tirsdag har dog værmeldingen blitt endret med mer og mer vind. Først skulle det løye på fredag formiddag, så fredag kveld, så lørdag formiddag men etterhvert ikke i det hele tatt hele helgen.
Men jeg tenkte at det kanskje var mulig å finne noe le og at det heller ikke ville være så ille. Så jeg fikk lånt meg bomnøkkel på Helvete og kjørte opp til Norgårdsetra. Derfra gikk jeg via Stylskar. Medbragt >>>