Arkiv - datum

Arkiv - aktivitet

Peakbook-vänner

Listor jag samlar på

Høsttur til Vestre Kalvehøe

Datum:
31.08.2017
Turtyp:
Fotvandring
Tidsåtgång:
10:20t
Avstånd:
29,4km

Parkerte der vandrehjemmet en gang sto og startet turen klokka 06:45. Jeg fulgte merket sti, opp til den lille kulpen oppi lia. Derfra gikk jeg vestover innover Steindalen og over Raslet. Siden jeg gikk til Østre Rasletind og selveste Rasletinden i fjor, tenkte jeg å ta Sørvestre Rasletind og toppene mot Vestre Kalvehøgde på denne turen. Sporene til GunnarK ble brukt som retningsgiver, men jeg ville prioritere Munken framfor de to siste toppunktene vestenfor Vestre Kalvehøgde, hvis tiden ble knapp. Hadde planer om tre tøffe turer på tre dager og da var jeg avhengig av å ikke holde på lenger enn at jeg kunne klare å legge meg tidlig nok på kvelden. Forbi tjernet på Raslet forlot jeg sporet til GunnarK og valgte å gå rett opp mot Vestre Rasletind. Det gikk egentlig ganske greit >>>

Karta    

Sykkeltur mot Østernvann via Sæteren og hjem

Datum:
23.08.2017
Turtyp:
Cykeltur
Tidsåtgång:
1:27t
Avstånd:
13,4km
Karta    

Kleivstuarunde fra By i Lommedalen

Datum:
20.08.2017
Turtyp:
Cykeltur
Tidsåtgång:
2:06t
Avstånd:
32,6km

Karta    

Joggetur rundt Gardlaus og innover i skogen

Datum:
16.08.2017
Turtyp:
Joggingtur
Tidsåtgång:
2:10t
Avstånd:
11,2km

Joggetur i skogen en deilig høstdag...

Karta    

Slettfjelltunde på sykkel

Datum:
04.08.2017
Turtyp:
Cykeltur
Tidsåtgång:
5:30t
Avstånd:
24,0km

Geocaching drar meg ut på mange spennende og rare turer. Denne dagen hadde jeg planlagt en såkalt "tour" oppe ved Slettfjella og rundt Sirikjerke. Det ble en hel haug av geocacher denne dagen på en kjempefin sykkeltur i helt ukjent område for meg.

Karta    

Minitur over Skarstunnelen ved Nordlandsåsen

Datum:
03.08.2017
Turtyp:
Tur till fots
Tidsåtgång:
0:21t
Avstånd:
1,0km

Vi kjedet oss hjemme så jeg fikk med en av guttene på en tur for å ta noen geocacher. Kjørte over Sollihøgda og parkerte på siden av Skarstunnelen for en liten fottur opp til utsikten på sørdelen av Nordlandsåsen.

Karta    

Sykkeltur til Jonsputten

Datum:
02.08.2017
Turtyp:
Cykeltur
Tidsåtgång:
2:14t
Avstånd:
24,0km

Sykkel- og geocachetur til Jonsputten som ligger mellom Vidvangshøgda og Setervannet. Røsslyngen opp mot Vidvangen var "smashing" i fargene i kveld.

Karta