Archive - Date
Archive - Activity
-
Bike trip (100)
- Bike trip - mixed (34)
-
Drive (2)
- Car drive (2)
-
Other trip (17)
- Fishing (14)
-
Other winter trip (3)
- Alpine skiing (3)
-
Ski trip (52)
- Cross-country skiing (32)
- Trip by foot (614)
Collected lists
- Oslo ≥ 100m pf.
- Oslomarka ≥ 700 moh.
- Oslomarka ≥ 100m pf.
- Asker ≥ 100m pf.
- Viken ≥ 500m pf.
- Oslomarka ≥ 600 moh. PF ≥ 20
- Alle topper i Oslo
- Hemsedal ≥ 100m pf.
- Alle topper i Lillomarka
- Krødsherad ≥ 100m pf.
- Akershus kommunetopper tom. 2019
- Viken > 250m pf.
- Ringerike ≥ 100m pf.
- 2000m 30m pf. fastlandet
- Buskerud ≥ 250m pf.
- 2000m 100m pf. fastlandet.
- 2000m 10m pf. fastlandet
- 2000m 100m pf.
- Jotunheimen ≥ 100m pf.
- Hallingdal 100pf
Favourite trips
- Sikkilsdalshøe med ungeflokken
- Høsttur til Vestre Kalvehøe
- Gaustadtoppen med hele flokken
- Solskinnstur til Høgdebrotet, fra Vargbakken
- Trollsteineggje
- Trugetur til Ranastongi
- Norsken og dansken til Besshøe
- Harahorn med hele flokken - i sommersol
- Telttur i Finnemarka med jentungen
- Folarskardsrunde i optimalt sommervær
Favourite peaks
Skogshorn med guttene
- Date:
- 01.08.2015
- Characteristic:
- Trip by foot
- Duration:
- 4:15h
- Distance:
- 9.8km
Dag 2 på vår guttetur til Hemsedal.
Kjørte mot Lykkja og parkerte der man skal for å gå til Skogshorn.
Startet litt før elleve og vi fulgte Hynda oppover og det var fint å gå. Gutta var ved godt mot hele veien og det var nesten utrolig at han som kom først fikk lov av broren å gjøre det. Konkurranseinstinktet er tøfft - og det var sjelden kost.
På sykkel rundt Sollihøgda
- Date:
- 27.07.2015
- Characteristic:
- Bike trip
- Duration:
- 2:55h
- Distance:
- 18.5km
En rundtur som startet bra der jeg fulgte skogsveier. Først skulle jeg besøke Finnegrotta nordvest for Toresplassen. Det var et spennende og et litt skummelt sted.
Så syklet jeg tilbake og mot Niskinnvannet. Derfra ned mot Isielva og skulle følge traktorvei mot Knappnæring. Det var noe av det mer konglete jeg har begitt meg ut på - med sykkel. Søkk våt vei i over to kilometer - det var skikkelig tungt å dytte sykkelen i terrenget.
Men så kunne stigningen starte og det ble tørrere. Så det var deilig da jeg kom opp til Mustadkroken og kunne sykle litt mer igjen.
Flyvingen i Dammyrdalen med dansken
- Date:
- 04.07.2015
- Characteristic:
- Bike trip
- Duration:
- 2:53h
- Distance:
- 16.2km
Dette er turen da min danske venn kom på prebesøk for å finne halevingen fra flystyrten i 1952. Resten av historien kan leses her:
Familiens minnestund 63 år etter flyulykken i Dammyrdalen
Vi besøkte både flyvingen og turbinen.
Sykkeltur på Krokskogen
- Date:
- 28.06.2015
- Characteristic:
- Bike trip
- Duration:
- 3:01h
- Distance:
- 38.2km
Gyrihaugen og Mørkgonga, fra Lommedalen
- Date:
- 21.06.2015
- Characteristic:
- Bike trip - mixed
- Duration:
- 4:25h
- Distance:
- 37.6km
Parkerte på By i Lommedalen og syklet på vestsiden av Lomma innover mot Ringerike. Holdt stø kurs helt til Fjellsetra, der jeg tok til venstre og forbi.
Videre på veien helt inn til Skardstjernet der jeg parkerte sykkelen for en stund.
Derfra gikk jeg stien som skråer ned mot Steinsfjorden, et flott sted med mye fin utsikt.
Så tok jeg til høyre opp mot Mørkgonga, for andre gang for meg. Det gikk greit oppover og gjennom selve "porten".
Vel igjennom måtte jeg ut på spissen en tur, før jeg gikk videre mot Migartjernet.
Der tok jeg til venstre og rundløypa opp mot Gyrihaugen. Ikke samme vei som jeg tok første gangen jeg var her. Litt før klokka ni kom jeg opp på toppen, som har så utrolig flott utsikt.
Jeg ble litt her oppe før jeg gikk ned på stien som går rett mot tjernet >>>
Gyrihaugflaka fra Lommedalen
- Date:
- 14.06.2015
- Characteristic:
- Bike trip
- Duration:
- 3:07h
- Distance:
- 33.4km
Parkerte på By i Lommedalen og syklet derfra til Tverrelva og så opp forbi Plassedammen. Var innom Fjellsetra før jeg syklet videre til stien som går over Ingjerdsbrenna. Der tok jeg en geocache.
Så videre til dagens hovedmål - Gyrihaugflaka. La igjen sykkelen nede ved hytta og gikk opp på platået.
Der var det fin utsikt. Opp mot Løvlia, mot Kampeknerten og Mørkreiåsen, mot Gyrihaugen og mot Tyrifjorden.
Gamla på Oppkuven, men for seint
- Date:
- 07.06.2015
- Characteristic:
- Bike trip
- Duration:
- 3:42h
- Distance:
- 41.0km
Gjennom geocachingen har jeg blitt kjent med mange interessante steder og ting. I dag skulle jeg besøke "Gamla på Oppkuven", som jeg også har lest om i bøker.
Syklet fra Elveli, forbi Lysevanna og Gopletjern og langs Heggelivannet. Så opp mot Oppkuvvanna, der jeg la fra meg sykkelen langs traktorveien.
"Gamla" var ikke hva hun en gang hadde vært, for hun lå delvis på bakken - og hadde gjort sitt. Litt synd jeg ikke kom for å se på henne tidligere, når hun enda hadde liv i seg.
Jeg "spanderte" på meg turen helt opp til tårnet - det må man jo når man er på Oppkuven.
Så retur samme vei som jeg kom, men neddom broa mellom Skamrek og Nordre Heggelivann.