Archive - Date
Archive - Activity
-
Bike trip (22)
- Bike trip - off-road (4)
- Bike trip - road (1)
-
Climbing (493)
- Alpine climbing (351)
- Bouldering (4)
- Ice climbing (101)
- Mixed climbing (8)
- Sport climbing (24)
- Via ferrata (1)
- Drive (15)
-
Other trip (30)
- Expedition (2)
- Fishing (2)
- Kayaking (13)
-
Other winter trip (18)
- Alpine skiing (4)
- Skating (1)
- Snowshoe trip (13)
-
Ski trip (647)
- Backcountry skiing (127)
- Cross-country skiing (43)
- Randonnée/Telemark (411)
-
Trip by foot (854)
- Alpine trip (97)
- Hike (326)
- Hillwalk (258)
- Jogging (164)
- Walk (6)
Archive - Geography
Stjerntinden - høyest i Flakstad
- Date:
- 10.09.2017
- Characteristic:
- Alpine climbing
- Distance:
- 7.2km
Av gjesteskribent aask (Ånund Sigurd Kvambekk)
Sondre skal på metodekurs med Nortind i et par uker i Lofoten, og som en vinn/vinn ble vi enige om at jeg dekket reiseutgiftene mot at han førte meg opp på Stjerntinden, en vilt vanskelig kommunetopp som jeg hadde håpet forsvant med en kommunesammenslåing.
Været de siste dagene hadde vært veldig fint, men med kraftig vind fra øst. Dessverre ble det meldt litt regn fra ca kl. 12-15. Vi bestemte oss for å starte kl 05.30 for å rekke ned de vanskeligste partiene før regnet kom. Inger Lise mangler denne toppen og var invitert med, men vurderte værmeldingen for å være for dårlig. Hun sparer den til en knalldag. Kvelden før ble vi briefet opp av Otto og Geir Rune som hadde vært der før. Sammen med flere turrapporter dannet vi oss et bilde av hva som ventet oss.
Sleip skarpklatring til Norges vanskeligste kommunetopp
- Date:
- 01.08.2012
- Characteristic:
- Alpine climbing
- Duration:
- 10:17h
- Distance:
- 7.9km
Jeg hadde lenge sett fram til denne turen. Stjerntinden som er Flakstad kommunes høyeste fjell er vanligvis regnet som den vanskeligste på kommunetopplista, og det kan jeg bekrefte! Riktignok gikk ikke vi normalruta denne gangen, men dette er det hardeste jeg har klatret i fjellet noensinne. Det var mange som var interessert i å bli med på denne turen, men sommeren er som vanlig tettpakket med planer så det er ikke alltid det blir så lett å skaffe seg turfølge som man kanskje tror. Til slutt ble det kun arne (Arne Mæhlen) som ble min eminente klatrepartner. Værmeldingene var lovende for denne onsdagen, og godvær er noe vi ikke er bortskjemt med denne sommeren.
Anmarsjen
Møtte Arne ved Ramberg og vi kjørte i hans bil til Holmen i Skjelfjorden. Tåka svevde rundt toppene, men vi håpet at sola ville >>>