Arkiv - dato
Arkiv - aktivitet
-
Annen tur (30)
- Ekspedisjon (2)
- Fisketur (2)
- Kajakkpadling (13)
-
Annen vintertur (18)
- Skøytetur (1)
- Slalombakketur (4)
- Trugetur (13)
- Fottur (906)
- Kjøretur (15)
-
Klatring (579)
- Alpin klatring (434)
- Buldring (4)
- Isklatring (104)
- Miksklatring (8)
- Sportsklatring (24)
- Via ferrata (1)
-
Skitur (762)
- Fjellskitur (142)
- Langrennstur (45)
- Randonnée/Telemark (509)
-
Sykkeltur (28)
- Gatesykling (1)
- Terrengsykling (8)
Arkiv - Etter geografi
71 nord - E09 dag 1
- Dato:
- 22.05.2023
- Turtype:
- Fottur
- Turlengde:
- 5:27t
- Distanse:
- 14,9km
Finaleetappen i 71 grader nord. Begynte med orientering ved Mollandsmarki, blant annet over Bondehaug. Deretter ta seg ned til Lustrafjorden med blant annet en rappell. Vi andre fulgte et merket tråkk som fører nesten helt ned til fjorden. Så kajakkpadling over fjorden og opp til Urnes stavkirke. Dagen derpå fulgte med sykling, padling og superfinale i Solvorn.
71 nord - E08 Lodalskåpa
- Dato:
- 20.05.2023
- Turtype:
- Alpin klatring
- Turlengde:
- 31:23t
- Distanse:
- 28,9km
Etappe 8 i 71 grader nord kjendis. Etappens mål var bestigning av Lodalskåpa via sørøstryggen. Start i Gaupne der vi ble flydd med helikopter til oppunder Austdalsnuten (nådde ikke toppen pga tåke). Herfra fulgte vi breene vestover på ski og til fots over Tverrfjellet med den noe smale snøryggen. Teltcamp på skulderen øst for toppen. Jeg og Eirik gikk i forkant første dagen og testklatret sørøstryggen. Neste dag var det klatring med deltakere opp samme rygg. Vi i crew klatret uten ski på sekken og deltakerne med ski på sekk. Fulgte en snørenne som kom inn på ryggen, og omgikk de tre-fire første taulengdene. Derfra var det fire-fem taulengder til toppen, rundt grad 3-4 på det hardeste, med stegjern og skistøvler. Retur ned normalveien (måtte tausikre noen deltakerne pga >>>
71 nord - E07 dag 1
- Dato:
- 17.05.2023
- Turtype:
- Fottur
- Turlengde:
- 2:48t
- Distanse:
- 6,3km
Første dag på etappe 7 i 71 grader nord kjendis. Deltakerne (jeg fulgte Terje og Johanne) ble satt ut på ulike plasser på Kaupanger uten å få vite hvor de er på kartet. Deretter skulle de finne veien til Bjørkestølen. Det tok litt tid før de orienterte seg, men fant fram til slutt.
Rekognosering Kaupanger
- Dato:
- 16.05.2023
- Turtype:
- Sykkeltur
- Turlengde:
- 4:43t
- Distanse:
- 53,2km
Solid befaringstur i Kaupangertraktene for 71 grader nord kjendis. Tok meg til ulike punkter fra Eide med el-sykkel og til fots.
71 nord - E06 - Melsnipa
- Dato:
- 14.05.2023
- Turtype:
- Randonnée/Telemark
- Turlengde:
- 23:38t
- Distanse:
- 15,7km
Etappe 6 i 71 grader nord kjendis (Tom mot deltakerne). Startet med ski på sekken fra Jordal og fulgte sti opp fra Raudboti til Skardet der vi fortsatte med ski på beina. Litt bratt siste kneika opp til ryggen sør for Saueggi. Overnatting på Melsnipa og fin nedkjøring via Trollabotn neste dag. Litt tett skog fra tregrensa og ned til elva, men det gikk akkurat.
Holåtinder
- Dato:
- 22.03.2023
- Turtype:
- Randonnée/Telemark
- Turlengde:
- 7:40t
- Distanse:
- 19,4km
Skiføring med Terje. Dag 2 av 3. Etter en natt på Trulsbu var dagens mål å få tatt de tre Holåtindene. Det var svært tett og dårlig sikt denne dagen. Første topp for dagen skulle være Vestre Holåtinden, men vi valgte å snu oppunder toppen på grunn av fersk innblåst fokksnø som ikke hadde satt seg godt nok. Vi fikk med oss Midtre og Austre før vi sklei ned igjen til Trulsbu.
Skiguiding Vatnahalsen
- Dato:
- 19.02.2023
- Turtype:
- Randonnée/Telemark
- Turlengde:
- 4:43t
- Distanse:
- 12,7km
Skiføring dag 2 på Vatnahalsen. Ble en skitur i området ved Storebotn og Kastdalen. Fin snø!
Skiguiding Vatnahalsen
- Dato:
- 18.02.2023
- Turtype:
- Randonnée/Telemark
- Turlengde:
- 5:24t
- Distanse:
- 14,7km
Skiføring på Vatnahalsen med en kameratgjeng. Gikk en fin rundtur i området ved Tarven. Hadde flaks med lyset på nedkjøringene og snøen var overraskende fin i leområdene.
Isklatrekurs på Vatnahalsen
- Dato:
- 17.02.2023
- Turtype:
- Isklatring
Kameratredningskurs på is på et isklatrefelt med David i sørenden av Reinungavatnet ved Vatnahalsen.