Archive - Date

Archive - Activity

Archive - Geography

Facebook

Nørdre Midtmaradalstinder og Dyrhaugsryggen

Date:
25.08.2022
Characteristic:
Alpine climbing
Duration:
12:01h
Distance:
18.0km

Føringstur for Kaare_70 over Midtmaradals- og Dyrhaugsryggen fra Lovskard til Nørdre Dyrhaugstinden. Kåre har skrevet en mer omfattende rapport på sin Peakbookside . Turen gikk startet ved Tindeklubhytta og forløp i tørt vær, men skodde fra Lovskard. Regnet kom i siste del av Dyrhaugsryggen, og da kom det kraftig! Takk til Kåre for turen og god bildedekning :)

Map    

Store Midtmaradalstinden

Date:
24.08.2022
Characteristic:
Alpine climbing
Duration:
13:27h
Distance:
18.0km

Føringstur for Terje til Store og Vetle Midtmaradalstinden i tett tåke og fuktige steiner. Det tok lenger tid enn forventet, men kom oss opp og ned på en trygg måte.

Map    

Store Austanbotntinden

Date:
23.08.2022
Characteristic:
Alpine climbing
Duration:
7:43h
Distance:
10.0km

Føringstur for Tore og Espen til Store Austanbotntinden. Noen snøflekker her og der, men for det meste gode forhold.

Map    

Store Austanbotntinden

Date:
26.07.2022
Characteristic:
Alpine climbing
Duration:
8:45h
Distance:
10.2km

Føringstur for Olav og tre andre. Hadde med Jørgen Aamot som ekstra guide. Plan A var Storen, men endret til Store Austanbotntinden pga rufsete forhold og fare for nysnø.

Map    

Store Skagastølstinden

Date:
24.07.2022
Characteristic:
Alpine climbing
Duration:
10:20h
Distance:
18.2km

Føringstur til Storen med Anders og Oddbjørg. Kjekk tur med familie jeg har fra Stryn :) Vi fikk fjellet i ensom majestet denne flotte dagen.

Map    

Austanbotntindtraversen

Date:
22.07.2022
Characteristic:
Alpine climbing
Duration:
7:13h
Distance:
10.4km

Føringstur for Øystein over Austanbotntindtraversen i strålende vær. Overnattet i hytta til Øystein, og etter en lang tur i går tok vi en litt senere start denne dagen. Måtte passere to taulag ved pinakkelen. Valgte å klatre direktevarianten opp til Søre Austanbotntinden som jeg ikke har klatret siden 2009. Tøff nok denne, og ofte fuktig, men i dag var det gode forhold. Takk for turen, Øystein!

Map    

Maradals- og Skagastølsryggen

Date:
21.07.2022
Characteristic:
Alpine climbing
Duration:
12:08h
Distance:
19.3km

Føringstur for Øystein over Maradals- og Skagastølsryggen. Sprek gjest og gode forhold gjorde at vi prøvde oss på litt andre veivalg enn det jeg har gjort tidligere. Etter kryssing av Slingsbybreen fulgte vi en snøtarm direkte opp mot Nørdre Maradalstinden. Temmelig hard snø etter klarvær gjorde det nokså krevende føringsmessig. Kunne til og med sette isskruer i snøen/firnen. Måtte krysse noen sigesprekker der vi måtte ut på svaberg også, men etter hvert ble terrenget enklere og vi kom inn på kjente trakter. I stedet for å omgå Sentraltinden i sørvestsiden slik jeg vanligvis gjør prøvde vi oss på å følge ryggen direkte. Mener å ha lest at det kun var grad 3-4, men det opplevdes langt mer vanskelig. Klatringen var oppstykket i tre deler. Første del var tre korte lengder >>>

Map     4 comments

Sentraltinden

Date:
04.07.2022
Characteristic:
Alpine climbing
Duration:
9:22h
Distance:
18.5km

Føringstur for Kjetil og Iren sammen med ekstra guide Sigurd Felde. Plan A var å gå Maradalsryggen til Sentraltinden, men på grunn av nysnø og dårlig sikt ble det plan B med kun Sentraltinden, og det greide vi. Kjetil og Iren overnattet på Bandet, og jeg og Sigurd møtte dem der etter å ha overnattet på Tindeklubhytta.

Map    

Storen

Date:
29.06.2022
Characteristic:
Alpine climbing
Duration:
11:12h
Distance:
17.9km

Føringstur med Ellen og Heidi. Nydelig vær og fine forhold. Gikk hele turen uten å ha på stegjern. Pga høy vannføring i elva nedenfor demningen i Skagadalen valgte vi å gå fra Ringsdalen på tur fram, og retur vanlig vei, men krysse over Helgedalselvi. Hadde satt igjen en bil i svingen ovenfor Turtagrø.

Map    

Storen

Date:
24.06.2022
Characteristic:
Alpine climbing
Duration:
12:33h
Distance:
14.7km

Føringstur med Karoline og Line. Nydelig vær. Hadde på stegjern fra Skagastølsbreen og helt opp til Hjørnet. Derfra var det bart til toppen. På returen var det stor vannføring i elva nedenfor demningen i Skagadalen, så vi måtte bort til Helgedalselvi for å krysse over.

Map