Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Tour (30)
- Expedition (2)
- Fischen (2)
- Kayaking (13)
-
Andere Wintertour (18)
- Schlittschuhlaufen (1)
- Schneeschuhtour (13)
- Ski alpin (4)
- Fahrradtour (28)
- Fahrzeugtour (15)
-
Fußtour (906)
- Bergtour (267)
- Glacier travel (1)
- Hochtour (99)
- Jogging (180)
- Spaziergang (6)
- Wanderung (350)
-
Klettern (579)
- Alpinklettern (434)
- Bouldern (4)
- Eisklettern (104)
- Klettersteig (1)
- Mixed-Klettern (8)
- Sportklettern (24)
-
Skitour (762)
- Langlauf (45)
- Randonnée/Telemark (509)
- Tourenskilauf (142)
Archiv - Nach Geografie
Joggetur i Hemsedal
- Datum:
- 19.09.2018
- Tourcharakter:
- Jogging
- Tourlänge:
- 1:17h
- Entfernung:
- 10,9km
Klatreferie i Ceüse
- Datum:
- 05.09.2018
- Tourcharakter:
- Jogging
- Entfernung:
- 12,1km
Tilbragte en liten uke i Ceüse i Frankrike på klatreferie sammen med Øystein. Ble mange gode dager på cragget med en times innmarsj fra Camping Guerins. Kvalitetsklatring oppe i høyden. Hadde også en joggetur til Tete Grosse og toppen av Ceüse-platået. God sti opp via vest og retur i østsida (litt brattere og med luftig). Mista stien ved et par anledninger i østsida, men ellers gikk det ganske greit.
Takk for fine dager på tur, Øystein!
Tete Grosse
- Datum:
- 03.09.2018
- Tourcharakter:
- Jogging
- Entfernung:
- 8,4km
Hviledag fra klatringa i Ceüse og joggetur sammen med Øystein til en topp like sørøst for Gap. Løp ganske kjapt opp skibakken til toppen av Tete Grosse, og hadde en god pause der oppe. Fine stier, og en del kuer på beitet. Flott utsikt. Sprang en litt annen rute ned igjen. Ble bading etterpå i Lac de Serre-Poncon.
Kråkfjellet og Rensfjellet - høyest i Klæbu og Melhus
- Datum:
- 24.06.2018
- Tourcharakter:
- Jogging
- Entfernung:
- 19,0km
På vei sørover fra Flatanger var planen å sette av Bjørn-Even på Heimdal stasjon før jeg selv skulle ta meg en tur på kommunetoppene Kråkfjellet og Rensfjellet før jeg tok en natt hos Inger-Lise og Otto i Oppdal. Det ble ikke så lett som jeg hadde tenkt. Noen mil sørover fra Flatanger fant jeg ut at jeg hadde glemt en hel eske med klatreutstyr på campen i Flatanger. Shit! Den må jeg jo ha med meg, men jeg ville ikke rekke å kjøre tilbake igjen og i tillegg rekke toget til Bjørn-Even. Etter mye om og men endte det meg at jeg kjørte til Røra der jeg bestilte meg togbillett til Heimdal. Her skulle jeg vente på Philip og Ingri som skulle ta med seg esken min med klatreutstyr. I mens tok Bjørn-Even bilen min ned til Heimdal og parkerte den der. Røra var ikke akkurat verdens >>>
Nattjoggetur til Fongen – høyest i Selbu og Meråker
- Datum:
- 16.06.2018
- Tourcharakter:
- Jogging
- Entfernung:
- 20,8km
Etter jobb med føringstur på Store Vengetind i Romsdalen satte jeg kursen mot Flatanger der jeg skulle tilbringe den neste uka med sportsklatreferie. Plukket opp Bjørn-Even på Dombås der vi samkjørte videre fra. Jeg ønsket en pit-stop med nattjoggetur til Fongen som er kommunetoppen i Selbu og Meråker. Været skulle holde seg utover natten, og lyst er det nå hele døgnet på denne tida av året.
Slo opp teltet på parkeringsplassen der stien mot Ramsjøhytta begynner. Klokka var rundt kl. 23.00 da jeg begynte på joggeturen og Bjørn-Even hoppet til køys. Det var behagelig temperatur og fin sti (tørr etter lang tørkeperiode!) inn til Ramsjøhytta. Brukte drøyt 20 minutter inn til hytta og fortsatte videre til nordenden av Ramsjøen. Sleit litt med smerter i ankelen etter å ha prestert >>>
Pyttegga – høyest i Møre og Romsdal
- Datum:
- 03.06.2018
- Tourcharakter:
- Jogging
- Entfernung:
- 23,9km
Kvelden i forvegen ruslet jeg fra parkeringsplassen i sørvestenden av Zakariasvatnet og inn til Reindalseter. Brukte rundt halvannen time i brukbar rask gange. Fin sti hele veien inn, spesielt fint med Reindalsfossen og skuet inn Reindalen fra Haugane. Idyllisk! Ble overrasket over at jeg var alene på det selvbetjente annekset på Reindalseter. I tillegg var det jo rene luksusen med innlagt strøm og varmtvann! Kunne varme fjordland-middagen min i mikrobølgeovn… Fikk meg en god natts søvn før turen mot Pyttegga neste dag.
Kom meg av gåre fra Reindalseter rundt halv sju på morgenen. La fra meg sekken ved brua og fortsatte herfra med løpevest og noen snickersbarer. Fin, men litt fuktig sti opp Øvre Reindalen. Etter hvert fikk jeg øye på toppen som så høy og mørk ut fra denne siden. >>>
Lauparen – høyest i Ørskog
- Datum:
- 02.06.2018
- Tourcharakter:
- Jogging
- Entfernung:
- 13,1km
Litt spontant endte jeg med å reise til Sunnmøre på kommunetoppjakt for å utnytte godværet som aldri slutter. Reiste fra Sogndal utpå formiddagen og kjørte direkte til Grytalisætra, utgangspunktet for turen til Lauparen som er høyeste fjell i Ørskog kommune. Tok det som en joggetur med lett løpevest. Fulgte flott sti og jogget hele veien opp til skaret sør for toppen inkludert et par drikkestopp.
Fra skaret ble det brattere opp mot toppen. Det siste stykket bød på litt klyving, men ikke noe spesielt vanskelig for folk flest. Nydelig utsikt selv om det var en del dis i dag. Ned igjen fulgte jeg noen snøfonner som knærne satte stor pris på. Kjapp jogg fra skaret og tilbake igjen til bilen før ferden gikk videre mot Tafjord og Pyttegga.
Springetur gjennom verdensarven
- Datum:
- 29.05.2018
- Tourcharakter:
- Jogging
- Entfernung:
- 27,2km
Været som har vært i det siste har vært fullstendig upåklagelig, nesten så bra at man skulle ønske seg en regnværsdag eller natt siden det begynner å bli skogbrannfare flere steder. Etter noen rolige feriedager den siste tida med late dager i hagen eller på craget var jeg klar for fjelltur igjen. Hadde lyst til å utforske utsiktspostene rundt Nærøyfjorden, noe jeg har tenkt på en stund.
Kjørte fra Sogndal på morgenkvisten og satte kursen mot Gudvangen. Kjørte opp til Tufto der jeg la fra meg en sykkel som jeg nok ville sette pris på senere på dagen. Deretter parkerte jeg bilen i Gudvangen og hoppet på ferga mot Flåm som gikk kl. 10.30. De lurte fælt på hva jeg hadde tenkt til å gjøre, iført fullt Dynafit-kostyme. Stort sett var det bare utenlandske turister som reiste >>>
Løpetur opp til Fjellheisen
- Datum:
- 16.04.2018
- Tourcharakter:
- Jogging