Arkiv - dato

Arkiv - aktivitet

Arkiv - Etter geografi

Facebook

Store Midtmaradalstinden

Dato:
03.08.2021
Turtype:
Alpin klatring
Turlengde:
12:37t
Distanse:
21,7km

Føringstur for Geir. Startet i Ringsdalen og satte igjen en annen bil ved Turtagrø. Fin sti innover dalen på østsida av elva. Fra nasjonalparkgrensa blir stien dårligere og går mer og mer over i steinur og morenelandskap. Etter hvert kommer man til et klyveparti på østsida av dalen der det er fort gjort å komme for langt mot høyre. Det er lettere, men fortsatt bratt og utsatt å gå rett opp lenger mot venstre før man etter hvert traverserer mot høyre. I grensen til tauterreng dette her. Etter hvert kom vi inn på Ringsbreen som vi fulgte opp til Ringsskar. En del grove sprekker like før skaret. Forserte et parti med steinur før vi tråkket oss inn på Stølsmaradalsbreen. Fulgte denne breen nedover til vi kom til foten av Store Midtmaradalstinden som var dagens mål. Ned hit forserte >>>

Kart     1 kommentar

Styggedals- og Skagastølsryggen

Dato:
30.07.2021
Turtype:
Alpin klatring
Turlengde:
11:33t
Distanse:
26,9km

Føringstur over Styggedals- og Skagastølsryggen med Gjertvasstinden. Sprek og dyktig gjest, så vi gjennomførte raskt, men med god margin på gode forhold. Syklet inn til Styggedalsdammen fra Helgedalen.

Kart    

Skeie

Dato:
26.07.2021
Turtype:
Alpin klatring
Turlengde:
8:19t
Distanse:
14,4km

Føringstur til Skeie via østryggen. Fine forhold, men litt isete i siste bakken opp til ryggen, og måtte klyve ti meter fra breen og opp til selve ryggen.

Kart    

Storen

Dato:
25.07.2021
Turtype:
Alpin klatring
Turlengde:
10:30t
Distanse:
13,0km

Føringstur til Storen med en gruppe på fire fra Lesja. Kristoffer med som ekstra fører. Nydelig dag! Begynte turen ved NTK-hytta. Avsluttet på Turtagrø.

Kart    

Maradalsryggen og Storen

Dato:
24.07.2021
Turtype:
Alpin klatring
Turlengde:
11:07t
Distanse:
17,6km

Maradalsryggen og Storen via Sentraltinden med Kjell Arne. Sprek og flink gjest, så dette gikk unna på svært gode forhold. Avsluttet på Tindeklubhytta.

Kart    

Storen og Sentraltinden

Dato:
21.07.2021
Turtype:
Alpin klatring
Turlengde:
8:34t
Distanse:
18,5km

Føringstur med Sivert til Sentraltinden via Slingsbybreen og retur over Storen. Start fra Tindeklubhytta. Sprek gjest og bra driv i motbakkene. Nydelige forhold hele veien.

Kart    

Storen via Slingsbybreen

Dato:
20.07.2021
Turtype:
Alpin klatring
Turlengde:
12:13t
Distanse:
16,5km

Føringstur til Storen via Slingsbybreen med Terje og Jan Magne. Det meste av turen opp gikk i tåka, men på vei ned igjen lettet det en del. Ferden endte ved Tindeklubhytta da jeg skulle møte en gjest der for tur neste dag.

Kart    

Smørstabbtindtraversen light

Dato:
19.07.2021
Turtype:
Alpin klatring
Turlengde:
10:05t
Distanse:
14,5km

Flott tur med Terje og Jan Magne over første del av Smørstabbtindtraversen fra Kalven til Bjørnskardet. Kan være lurt med 60 meters tau fremfor 50 meters tau med to deltakere her.

Kart    

Rauberget

Dato:
12.07.2021
Turtype:
Alpin klatring

Befaringstur og klatring i Raudberget sammen med Ida. Vi klatret en rute fra juvet og opp veggen sør for demningen. Rundt grad 4 kanskje og tre-fire korte taulengder i tillegg til en del klyving. Noen løse, forvitrete flak av peridotitt, men ellers mye faste flak og fine sprekkformasjoner. Rødt og friksjonsfylt fjell med lite mose og lav. Mye potensiale i området her for tradklatrere.

Kart    

Store Skagastølstinden

Dato:
11.07.2021
Turtype:
Alpin klatring
Turlengde:
11:38t
Distanse:
18,2km

Føringstur til Storen for Heidi og kjæresten. Litt begrenset med sikt, men stort sett tørt fjell.

Kart