Archive - Date

Archive - Geography

Facebook

Telttur på Skjellom

Date:
12.06.2021
Characteristic:
Hike

Telttur i Skjellholet med Ida og nevøene Erik (1,5 år) og Thomas (4 år). Koselig tur! :)

Map    

Stuvstjern

Date:
01.06.2021
Characteristic:
Hike
Duration:
2:02h
Distance:
6.9km
Map    

E01 dag 2 - Aurlandsdalen

Date:
07.05.2021
Characteristic:
Hike
Duration:
8:49h
Distance:
11.8km
Map    

E01 dag 1 - Aurlandsdalen

Date:
06.05.2021
Characteristic:
Hike
Duration:
5:31h
Distance:
8.2km
Map    

Kvinnefossen og Skoparsete

Date:
21.03.2021
Characteristic:
Hike
Duration:
3:58h
Distance:
7.6km

Tur med Ida og dogsa. Gikk fra Eikenes til Skjer via Kvinnefossen og Skoparsete. Nydelig vårtur i solsida. Grillet bål like ved Skoparsete. Hadde satt ut en sykkel ved Skjer, så gikk greit å hente bilen etterpå.

Map    

Huarplassen

Date:
04.03.2021
Characteristic:
Hike
Duration:
1:27h
Distance:
3.7km

Fin rundtur med Ida og dogsa fra krysset ned mot Solvorn via sti, kjerrevei og vei. Flott utsiktspunkt oppe ved Huarplassen. Litt bratt sti ned igjen mot Øvrabø. Fortsatt en del is langs stien, men for det meste bart.

Map    

Båltur i Tronoberget

Date:
07.12.2020
Characteristic:
Hike

Bålovernatting i Tronoberget med mortenh (Morten Helgesen) . Noe isete på innmarsjen opp stien til Tronoberget. Fant en fin utsiktspost på vestsida med flott utsyn over Lom og Skjåk. Var noe turbulent vind utpå kanten, så måtte flytte bålet litt lenger inn i skogen etter hvert. Takk for en trivelig tur, Morten!

Map    

Skardsbøfjellet

Date:
30.10.2020
Characteristic:
Hike
Distance:
7.5km

Rundtur på Skardsbøfjellet med Aila og Akita fra Skardsbø.

Map    

Feigefossen

Date:
24.10.2020
Characteristic:
Hike
Duration:
1:05h
Distance:
3.1km

Turisttur til Feigefossen med Endre og Øyvind. Gikk helt inntil fossen, selv om det står på skiltet at det ikke er anbefalt... Dog, lite vannføring ifht tidlig på sommeren. Flott skue!

Map    

Båltur til Sandneshovden

Date:
24.10.2020
Characteristic:
Hike
Distance:
3.4km

Overnattingstur til Hovden med Endre og Øyvind. Hadde i utgangspunktet planlagt tur i Breheimen med overnatting på Arentzbu, men pga korona og stengte hytter endret vi på planene. Uansett var været så som så, men for en bålovernatting var det perfekt. Kjørte helt opp til Nystølen (40,- bompenger kontant) på litt humpete vei (bør ikke være lavt understell) etter en liten turisttur til Feigefossen. Herfra var det grei sti oppover Sørheimsdalen. Planen var å finne en bålplass ved kanten av stupet mot Lustrafjorden i nærheten av Sandneshovden. På vei oppover bushet vi inn i skogen etter å ha forlatt stien. Fant en fin bålplass og en flat overnattingsplass litt høyere oppe under presenning. Ble en veldig koselig kveld. Tenker at det må være fin solnedgang herfra dersom det ikke >>>

Map