Arkiv - dato
Arkiv - aktivitet
-
Annen tur (7)
- Kajakkpadling (7)
-
Annen vintertur (4)
- Trugetur (4)
- Fottur (344)
-
Kjøretur (2)
- Biltur (2)
-
Skitur (27)
- Fjellskitur (13)
- Langrennstur (2)
- Randonnée/Telemark (1)
-
Sykkeltur (11)
- Blandet sykling (1)
Arkiv - Etter geografi
"Peakbookvenner"
Favoritturer
Favorittopper
Varden
- Dato:
- 08.11.2012
- Turtype:
- Fottur
- Turlengde:
- 2:01t
- Distanse:
- 6,3km
Kommunetopp Larvik. Turfølge Sniff:)
I dag tenkte vi at vi skulle prøve den egentlige veien opp til vår kommunes høyeste topp. Vi startet litt lengre ned på veien en tidligere turer hit opp, siden bommen er blitt flyttet ca 5-700 meter lengre ned mot gården Skobba ift hvor en kan se den er avmerket på kartet. Her nede er det god plass til parkering langs veien. I dag var det også mye aktivitet siden de tok ut skog herfra.
På tur opp mot toppen hadde jeg en lei opplevelse. Jeg ble skutt mot! av en eller annen idiot av en jeger. Skuddet gikk rett over hodet mitt, og det karakteristiske "kneppet" når prosjektilet passerte var ikke noe moro. Prøvde å få noen til å tilkjenne gi seg, men fant ingen å høvel over med kjeft og brekke våpenet til. Han/hun hadde nok kommet seg vekk brennkvikt.
Nesskjeggen
- Dato:
- 19.09.2012
- Turlengde:
- 1:34t
- Distanse:
- 3,3km
Vestfold pf 100 topp. Sniff og meg:)
Fin tur opp til lokal topp. Sola skinte, veien var enkel og Sniff var fornøyd med å komme seg ut igjen. "Mat-far" har ikke vært på tur på 20 dager siden han plages med leddene (knurrrrrr-grrrr) og har siste uken benyttet krykker for å komme seg ut til postkassen, kombinert med en håndfull smertestillende. Men i dag, var tålmodigheten brukt opp. Jeg bare måtte UT!!!!! Så selv om leddene skriker her i kveld når vi skriver tur rapporten, så var det nydelig godt å komme seg litt ut igjen. Kanskje har leddplagene kommet for å bli, men her skal de motstand få!!!
Parkeringen vi brukte, ligger rett der hvor løypa til Farrisrunden svinger av asfalten i Kjose og over på grus igjen. I Tyskhusbakken. Stien/traktorveien starter langs jordet på venstre >>>