Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
-
Andere Tour (7)
- Kayaking (7)
-
Andere Wintertour (4)
- Schneeschuhtour (4)
- Fahrradtour (11)
-
Fahrzeugtour (2)
- Autotour (2)
-
Fußtour (343)
- Bergtour (73)
- Jogging (5)
- Spaziergang (19)
- Wanderung (243)
-
Skitour (27)
- Langlauf (2)
- Randonnée/Telemark (1)
- Tourenskilauf (13)
Archiv - Nach Geografie
Peakbookfreunde
Lieblingstouren
Lieblingsgipfel
Flott dag for småtopper og eventyrhule registrering
- Datum:
- 16.03.2016
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Entfernung:
- 4,4km
39/69
Etter lang tid har jeg endelig fått knotet meg til å GPS markere en utrolig kult plass for barn, og kanskje spesielt foreldre med barn opp til skolealder..men sikkert også gjennom barneskole trinnene. Det er litt krinkelkrok for å komme opp hit, men ikke mer en hva vanlig turfolk kan håndtere. I en "istids sprekk" som er veldig vanlig her i Vestfold, er det noen enorme steinformasjoner som har flyttet seg perfekt, og skap ett eventyrsted. Her kan du lage bål (under stein!!) ligge over, klatre rundt, den ene av 3 åpninger strekker seg 10-15 meter skrått opp mot toppen. Det er ideelt for den som vil klyve-klatre med smårollinger eller voksne for den saks skyld, med sikring fra toppen. Ståhøyde er det også i største del av området. I tillegg er det kjeller!! etasje >>>
Med "Jesustriks" til Bjørnøya*
- Datum:
- 29.02.2016
- Tourcharakter:
- Wanderung
- Entfernung:
- 34,4km
37/69
Jommen enda en flott dag i moder jords naturbinge i dag også.
Vi ville over til Bjørnøya i Farris, og benyttes oss av den lille isen som er å finne på Farris i år :( Hele Farris er isfri, unntatt i ett lite hjørne her opp i kjoseområdet. 1 km sør eller øst av vårt krysningspunkt er det "padleføre" helt ned til Larvik sentrum.
Isen holder 12-17 cm tykkelse, så rimelig sikkert ennå, selv om den pratet hyppig til oss på tur over.
På øya er det enkel tur opp veien forbi øvre gård, og opp mot toppen. Veien går like under toppen, så det er lett tråkk gjennom blandingsskog opp til toppen.
Ellers ser jeg at målet mitt om å besøke alle vestfold pf 100 toppene før påske, som tjuvtriks for å kvitte meg med lungebetenelse og akilles problem i romjula, nok ikke lar >>>
Tre fylke topp*
- Datum:
- 26.02.2016
- Tourcharakter:
- Tourenskilauf
- Entfernung:
- 15,3km
35/69
Skjelden..ja faktisk ALDRI har jeg opplevd ett slik fantastisk pudderføre på Skrim. I dag var det ett eventyr å gå på ski her oppe i Norges minste fjellområde :)
Siden nattevakten er bare timer unna, ble det bare denne toppen i dag. Men jommen var den verdt hver meter! Ski løypene var preparert opp til over "hund i løypa" standar, men sniff og undertegnede har selektiv hørsel nå det kommer en kommentar innimellom..he he :) Etter Presteseter , tok vi av på gammelt spor, men bra læll. Etter hvert ut av preparert løyper, og over i eventyr verden. Snøen var så flott at det var rett og slett moro med glipptak og fiskebein gåing...poesi rett og slett.
Etter hvert kom vi opp til toppen. "3 fylke bilde" med sniff (hadde vært moro å hvite hvor mange slike topper >>>