Archive - Date
Archive - Activity
- Bike trip (11)
-
Drive (2)
- Car drive (2)
-
Other trip (7)
- Kayaking (7)
-
Other winter trip (4)
- Snowshoe trip (4)
-
Ski trip (27)
- Backcountry skiing (13)
- Cross-country skiing (2)
- Randonnée/Telemark (1)
- Trip by foot (345)
Archive - Geography
Peakbook-Friends
Favourite trips
Favourite peaks
Skaugum
- Date:
- 23.03.2012
- Characteristic:
- Hike
- Duration:
- 1:45h
- Distance:
- 3.6km
Akershus pf 100 topp. Tur følge: Sniff:)
Parkerte på utfartparkering, rett ved Sem gjestegård. Flott blåmerket sti opp til toppen. Selve topp punktet til Skaugumsåsen lette jeg litt rundt for å finne. Da det ikke akkurat ruver i landskapet. Og sti valget opp til toppen kan ikke kalles taktisk;) da gikk det bedre i retur, siden jeg fant stien:)
Asker
- Date:
- 23.03.2012
- Characteristic:
- Hike
- Duration:
- 1:45h
- Distance:
- 5.9km
Akershus pf 100 og kommune topp. Tur følge: Sniff:)
Peakbook topp nr 300 og 301:)
Parkerte nede ved parkeringen til leirdue banen, som ligger ved foten av toppen. Asker turistforening blåmerket løype opp til Hagahogget først, deretter opp til vær-radar / forsvars leir, før tilbake til selve kommune toppen, med mange navn, takket være en løytnant med "venstrehåndsarbeide" på 1800 tallet:) Flotte stier hele veien, og godt merket med tradisjonell blåfarge.
Vi skulle egentlig syklet opp til toppen på veien som går på baksiden. Men gjorde ikke dette da jeg trodde at veien ville være isete eller snø dekket, siden vi har sett en del snø i Oslomarka denne dagen. Men fikk vite av syklist! oppe ved toppen, at veien blir brøytet hele vinteren, så det hadde ikke vært noe problem. Ok, da >>>
Dalfjellet
- Date:
- 22.03.2012
- Characteristic:
- Hike
- Duration:
- 0:55h
- Distance:
- 3.2km
Skien pf 100 topp. Tur følge: Sniff:)
Parkerte nede på Marumvegen, nedenfor Rønningen gård. Gikk opp til første hus her, som er start på sti / skogsvei mot vest, før du kommer til sti skille som tar deg med opp til toppen. Flott sti hele veien, og nydelig tur. Hva gir du: 18 grader i skyggen og vi befinner oss i Mars!!! Skulle ha tatt på shorts i dag:)
Det går en rundløype over toppen her, og tilbake til idrettsplassen en kjører forbi, om en skulle velge samme utgangspunkt som meg. Sikkert super flott ettermiddags tur:) Vi valgte å rusle samme vei ned igjen.
Bok for innskrivning oppe på toppen, og vi hadde gleden av å være "par" nr 6 her oppe i år?!
Aspumfjellet
- Date:
- 22.03.2012
- Characteristic:
- Hike
- Duration:
- 1:21h
- Distance:
- 4.0km
Skien pf 100 topp. Tur følge: Sniff:)
Parkerte nede ved krysset i Aspum. Fulgte bilvei opp til Aspum gårdene. Traktorvei rett frem, og videre langs jordet og inn i diverse stier / dyretråkk opp mot toppen. Valgte en annen "rygg" ned. Begge to sikkert like gode/dårlige valg, da ingen av stiene her oppe bærer preg av å være velbrukt. Men helt ok, om en vet hvor en skal:)
Kyrkjeåsen
- Date:
- 22.03.2012
- Characteristic:
- Hike
- Duration:
- 0:46h
- Distance:
- 2.6km
Skien pf 100 topp. Tur følge: Sniff:)
Parkerte nede ved E36 tvers oven for Melum kirke. Her går det vei opp til lager, hytte, mobil mast og toppen. Fra skogsvei og over til sti, etter en har passert mobilmast.
Grei tur helt opp, ikke så god utsikt uten at en søker ut til kantene av toppen. Så vi tursler ned igjen, for å farte videre til neste skiens topp:)
Øvrumkollen
- Date:
- 18.03.2012
- Duration:
- 1:18h
- Distance:
- 3.4km
Kose tur på en Skien pf 100 topp, med Sigurd og sniff:))
Sporty av Sigurd å bli med på en topp, rett etter å ha blitt hentet fra speiderhelg, som var full av trasking med stor sekk:)
Fin parkering nede rundt hoppbakken, sportshuset eller andre steder. MASSE plass:) Fulgte vei opp til sti start. Skogsvei opp til toppen. Flott liten tur opp. Ikke helt topp utsikt fra toppen, men flott læll:) Mye flott dyreliv (og sorry Sniff for bildet ditt, jeg bare måtte.....;)
Mye dyreliv å se ila turen..:-D
Moldfjell
- Date:
- 17.03.2012
- Duration:
- 1:42h
- Distance:
- 2.3km
Kose tur til en Bamble pf 100 topp. Tur følge: Magnus, Amalie, og Sniff:)))
Flott liten topp helt syd i Bamble kommune. Og sola skinner....:) så vi brukte lang tid, og slappet av på toppen, og nøt utsikten, før vi kjørte til Kragerø for årets første softis:))))
Parkerer ved "gamle sørlandske". Sti/skogsvei innimellom opp mot toppen.
Flott utkikkspunkt sør på toppen:)
.............................................................................................................................
Høgenhei
- Date:
- 16.03.2012
- Duration:
- 0:51h
- Distance:
- 1.6km
Bamble pf 100 topp. Tur følge:Sniff:)
Greit å parkere derfra vi startet turen. Flere sti muligheter på vei opp. Den vi valgte opp var fin, men kanskje litt obs når det er vått, for eldre turgåere. Og etter min mening flottere tur å gå opp, der vi gikk ned:) Små barn obs på selve toppen ift potensiell "jodling" ned utenfor kanten.