Arkiv - dato
Arkiv - aktivitet
-
Annen tur (20)
- Ekspedisjon (7)
- Jakttur (1)
- Kajakkpadling (1)
-
Annen vintertur (5)
- Slalombakketur (2)
- Trugetur (2)
- Fottur (1236)
- Kjøretur (13)
-
Klatring (105)
- Alpin klatring (15)
- Buldring (2)
- Innendørsklatring (4)
- Isklatring (2)
- Miksklatring (1)
- Sportsklatring (18)
- Via ferrata (57)
-
Skitur (600)
- Fjellskitur (10)
- Langrennstur (17)
- Randonnée/Telemark (569)
-
Sykkeltur (4)
- Blandet sykling (1)
- Gatesykling (1)
- Terrengsykling (2)
Arkiv - Etter geografi
"Peakbookvenner"
Favoritturer
- Ekspedisjon Baruntse | Baruntse (7162m)
- Utforsking av den største brebrønnen på
- En variant av den fullstendige Trollatravers
- Italia del 1: Alpene
- La Paz og tre utvalgte høyfjellsturer i
- Vulkanutbrudd på La Palma
- Vinterrangling over Kolås- og Sætretinder
- Alaska 2014
- Glacier Circle og Mt. Dawson i British Columbia
- I det legendariske pudderriket Glacier National
Favorittopper
Dronningkrona
- Dato:
- 10.04.2016
- Turtype:
- Randonnée/Telemark
- Turlengde:
- 8:00t
- Distanse:
- 21,6km
Har vurdert Dronningkrona flere ganger tidligere og nå var endelig forholdene perfekt for å bestige Trollheimen's og Sunndalen's mest kjente toppturfjell! Med start fra Dalen valgte jeg å ta en annen rute opp en normalruta som går fra Sanden lengre nede i Viromdalen. Ruta gikk opp fra Dalen og fulgte egentlig normalruta til Kongskrona helt inn i Botnen før jeg gikk rett øst mot breen under Sandvikhaugen.
Var -3c da jeg startet og måtte gå 500m til fots over åkrene ved Dalen (260m) før jeg kunne ta på skia. Snøen smelter fort her nede så dette er kanskje siste helga man kan gå på ski helt fra dalbunnen av. Opp på Viromsetra (615m) gikk det fra skareføre over i pudder. Og pudder var det mye av helt til toppen av Dronninga. Svært mye folk som skulle til Kongskrona, men ingen gikk >>>
Treningstur til Hesthøgda
- Dato:
- 09.04.2016
- Turtype:
- Randonnée/Telemark
- Turlengde:
- 8:00t
- Distanse:
- 14,6km
Storbekkhøa
- Dato:
- 23.01.2016
- Turtype:
- Randonnée/Telemark
- Turlengde:
- 3:30t
- Distanse:
- 11,2km
Pudderkjøring ned fra Storbekkhøa. Mye stein under løssnøen ellers i terrenget, men ned østsida på høa var det flotte forhold. Knallsol og t-skjortetemperatur på vei opp, men på toppen kom skyene inn å da ble det fort kjølig igjen.
Fannaråki
- Dato:
- 02.05.2015
- Turtype:
- Randonnée/Telemark
- Distanse:
- 12,6km
På rando opp Fannaråki fra demningen ved Prestesteinvatnet. Siste tur med de her skoene, for gnagsårene nådde nye høyder, selv på en såpass kort og enkel tur som det her! Fra demningen opp og over breen til sørøst for Fannaråknosi. Pudderføre, men isete på sørsiden av nosi. Opp på toppen til nedsnødda hytter, flott vær og utsikt! Klatra ned 10m på nordsiden av råki og rant ned til skaret mellom Fannaråki og Steindalsnosi. Videre ned breen på ett fantastisk flott pudderføre!