Arkiv - dato
Arkiv - aktivitet
-
Annen tur (19)
- Ekspedisjon (6)
- Jakttur (1)
- Kajakkpadling (1)
-
Annen vintertur (5)
- Slalombakketur (2)
- Trugetur (2)
- Fottur (1152)
- Kjøretur (11)
-
Klatring (99)
- Alpin klatring (13)
- Buldring (2)
- Innendørsklatring (3)
- Miksklatring (1)
- Sportsklatring (17)
- Via ferrata (57)
-
Skitur (591)
- Fjellskitur (10)
- Langrennstur (16)
- Randonnée/Telemark (561)
-
Sykkeltur (4)
- Blandet sykling (1)
- Gatesykling (1)
- Terrengsykling (2)
Arkiv - Etter geografi
"Peakbookvenner"



Favoritturer
- Ekspedisjon Baruntse | Baruntse (7162m)
- Utforsking av den største brebrønnen på
- En variant av den fullstendige Trollatravers
- Italia del 1: Alpene
- La Paz og tre utvalgte høyfjellsturer i
- Vulkanutbrudd på La Palma
- Vinterrangling over Kolås- og Sætretinder
- Alaska 2014
- Glacier Circle og Mt. Dawson i British Columbia
- I det legendariske pudderriket Glacier National
Favorittopper
Breikvamsnosi FT
- Dato:
- 30.03.2024
- Turtype:
- Randonnée/Telemark
- Turlengde:
- 6:27t
- Distanse:
- 13,0km
Whiteout på Tyinholmen FT
- Dato:
- 28.03.2024
- Turtype:
- Randonnée/Telemark
- Turlengde:
- 7:54t
- Distanse:
- 22,6km
Fikk lagt opp en føringstur med noen mulige nedkjøringer. Været var meldt ok med brudd i skydekket fra 1300-1600. Men det ble ordentlig whiteout i 6 timer, helt utrolig tett faktisk. Navigerte meg ihjel på turen her noe som vises i gps-tracken, for nesten hver gang jeg la bort GPS'en dreide jeg feil.
Vinterrangling over Kolås- og Sætretinder
- Dato:
- 26.03.2024
- Turtype:
- Randonnée/Telemark
- Turlengde:
- 9:07t
- Distanse:
- 18,8km
Innimellom litt jobbing som fører denne påska fikk jeg til en tur til Sunnmørsalpene på påskas flotteste dag. Mange alternative turer ble vurdert kvelden før, blant annet i Romsdalen men med det store snøfallet over Sunnmørsalpene gjorde at den ble prioritert. Som stikktest sjekket jeg også ut værvarselet på det som tidligere var Storm. Mens Yr og Windy meldte knalldag av de sjeldne, meldte Storm snøvær fra kl 10.00 og ut resten av dagen. Det ble sol fra skyfri himmel og ikke ett eneste vindkast helt til kl 17.00 da det skyet over.
Jeg kjørte fra Jotunheimen (Leirdalen) til Standaldalen og begynte å gå fra parkeringa like over kl 07. Planen for dagen var Kolåstinden, Nørdre Sætretind og kanskje ett forsøk på Søre Sætretind. Siden sistnevnte topp er en ganske bratt og eksponert >>>
Surtningssue FT
- Dato:
- 24.03.2024
- Turtype:
- Randonnée/Telemark
- Turlengde:
- 9:33t
- Distanse:
- 21,4km
Introkurs skred dag 3 for Bjerke opplevelser for stor gruppe. Gruppa ble redusert til 11 deltakere fordelt på 2 førere og en turleder. Flott vær og veldig gode snøforhold fra helt på toppen og ned til hytta. Økende skredfare i terrenget grunnet solpåvirkning. Stor trafikk opp til toppen med titalls andre små og store grupper.
Introkurs Memurubu FT
- Dato:
- 23.03.2024
- Turtype:
- Randonnée/Telemark
- Turlengde:
- 6:17t
- Distanse:
- 6,1km
Storebjørn, Sokse og Kniven
- Dato:
- 16.03.2024
- Turtype:
- Randonnée/Telemark
- Turlengde:
- 7:13t
- Distanse:
- 18,3km
Svært mye vind fra start til toppen av Storebjørn men vinden roet seg betraktelig rett etter jeg rant ned derfra. Noe frostskader i ansiktet, særlig rundt slalombrillene da fokksnø blåste gjennom halsen og frøys til is på huden. Snørra frøys til is 1cm inn i neseborene. Utløste mange små snøflak her og der, også ned fra Sokse.